Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mapa zagrożeń powiatu tczewskiego. Kolejne konsultacje z policjantami

Przemysław Zieliński
Spotkanie otwierające cykl policyjnych konsultacji ze społeczeństwem powiatu tczewskiego.
Spotkanie otwierające cykl policyjnych konsultacji ze społeczeństwem powiatu tczewskiego. PRZEMYSŁAW ZIELIŃSKI
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie tczewskim oczami mieszkańców? Gdzie chcielibyśmy widzieć więcej patroli policyjnych? Które miejsca wymagają poprawy infrastruktury, aby nasze poczucie bezpieczeństwa nie budziło żadnych obaw?

Tczewscy policjanci zapraszają wszystkich mieszkańców na lokalne konsultacje społeczne, które dzięki współpracy z samorządami będą odbywały się w lutym br. Wszystkie uwagi i wskazówki posłużą do aktualizacji mapy zagrożeń, w trosce o bezpieczeństwo w miejscach publicznych.

- Każdy będzie mógł podzielić się uwagami i spostrzeżeniami na temat występujących zagrożeń bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu - wyjaśnia ideę konsultacji st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Cenne będą też wskazówki dotyczące stanu infrastruktury, która niekiedy wymaga poprawy, aby poczucie bezpieczeństwa nie budziło żadnych obaw.

Dzięki informacjom mieszkańców zaktualizowana zostanie mapa zagrożeń, która posłuży do planowania działań i eliminacji wskazywanych niebezpieczeństw. Poczucie bezpieczeństwa bowiem, jak podkreślają sami mundurowi, należy do podstawowych potrzeb człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności.

- Większość społeczeństwa nie ma bezpośredniego dostępu do danych statystycznych obejmujących skalę i rodzaj przestępczości - dodaje rzecznik tczewskiej policji. - Poza tym nie potrafi takich danych właściwie interpretować co sprawia, że opiera się na własnych odczuciach, na opiniach znajomych, a przede wszystkim na opiniach kreowanych przez środki masowego przekazu, budując w ten sposób obraz poziomu poczucia bezpieczeństwa. Dlatego ważnym zadaniem jest stworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń przez instytucje współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Jedną z możliwych form jest wizualizacja stanu bezpieczeństwa w postaci tzw. mapy zagrożeń. Należy pamiętać, że identyfikacja skali i rodzaju zagrożeń nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych.

Najbliższe terminy konsultacji społecznych:
22 lutego - administracja TBS Tczew, ul. Kołłątaja 9, godz. 11.00
23 lutego - świetlica wiejska w Jeleniu, Jeleń 18, godz. 17.00
23 lutego - administracja TBS Tczew, ul. Kołłątaja 9, godz. 9.00
24 lutego - świetlica Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie, ul. Saperska 12, godz. 15.00
24 lutego - Dom Pomocy Społecznej w Narkowach, ul. Tczewska 11, godz. 16.00
24 lutego - świetlica wiejska w Gogolewie, Gogolewo 22, godz. 17.00
25 lutego - administracja TBS Tczew, ul. Kołłątaja 9, godz. 9.00
26 lutego - administracja TBS Tczew, ul. Kołłątaja 9, godz. 11.00

Dodajmy, że również „Dziennik Bałtycki” tworzy w oparciu o sygnały Czytelników mapę zagrożeń dla każdego z powiatów Pomorza. Pod poniższym linkiem prezentujemy aktualną mapę dla powiatu tczewskiego:

MAPA ZAGROŻEŃ POWIATU TCZEWSKIEGO

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto