MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Gniew pięknieje

Krystyna Paszkowska
Taki widok w Gniewie to tego lata to nic szczególnego. Rusztowania na budynkach rosły jak grzyby po deszczu
Taki widok w Gniewie to tego lata to nic szczególnego. Rusztowania na budynkach rosły jak grzyby po deszczu fot. Inwest-Kom Gniew
I samo miasto, i gmina Gniew coraz bardziej pięknieją. Bardzo ożywiły się inwestycyjnie wspólnoty mieszkaniowe

Inwestycyjne ożywienie związane z budownictwem - głównie mieszkaniowym - w gminie Gniew trwa od kilku miesięcy. Nie wszyscy mieszkańcy zauważone zmiany wiążą jedynie z tym okresem, jednak potwierdzają, że miasto zyskuje na estetyce.
Obecną sytuację prezes firmy Inwest-Kom w Gniewie, Jakub Cybura określa, jako inwestycyjny boom. - Trzy ostatnie miesiące są bardzo aktywne dla lokalnych wspólnot oraz wykonawców - mówi prezes.
Wiesław Ślizewski nie uważa, aby te zmiany odnosiły się do ostatnich kilku miesięcy. - Poprawa estetyki w mieście, to efekt sukcesywnie prowadzonych działań już od kilku lat - mówi.
- Obserwuję zmiany w estetyce zabudowań w Gniewie i na wsi - mówi Józef Puczyński, radny powiatowy z Gniewa. - Ludzie bardziej zaczynają dbać o swoje domostwa. Można to zauważyć choćby na przykładzie konkursu "Piękna wieś". Posesje pięknieją.
I trudno się z tym nie zgodzić, gdy Rafał Kwiatkowski, specjalista ds. marketingu i zamówień publicznych w Inwest-Komie zaczyna wymieniać już ukończone, bądź też jeszcze będące w trakcie inwestycje. Kontynuowane są prace na gniewskiej starówce. Kolejne budynki zyskują nowe dachy i elewacje.
- To szczególne ważne w sytuacji, kiedy Gniew ma się stać atrakcją turystyczną przyciągającą rzesze odwiedzających - uważają mieszkańcy.
- W tym roku nowymi dachami poszczycić się mogą mieszkańcy domów Partyzantów 8, plac Grunwaldzki 36, a nową elewację mają budynki - pl. Grunwaldzki 25, Partyzantów 7 - mówi Rafał Kwiatkowski.

Niemal do końca sierpnia trwały prace w budynku Szkoły Podstawowej w Gniewie. Inwestycja prowadzona była na liczącym blisko 800 m kw. dachu. - Poza samym dachem wymiany wymagała część konstrukcji dachu, kominy i opierzenia - wyjaśnia Rafał Kwiatkowski. - Zamontowano też płotki przeciwśniegowe oraz wyremontowano posadzki zabytkowych balkonów.
Gniew jest unikatowym miasteczkiem. Jako jedno z 16 w kraju ma zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Większość budynków starówki, to zabytki. Nic zatem dziwnego, że prace na większości budynków starego miasta są wykonywane pod nadzorem konserwatorskim. To z jednej strony powoduje wydłużenie terminu realizacji i często wzrost kosztów samych prac, a z drugiej - daje gwarancję zachowania jego niepowtarzalnego charakteru.
To jeszcze nie wszystko co dzieje się w sferze inwestycji. Trwają prace na dachach budynków Podwale 2, pl. Grunwaldzki 42/43 oraz na elewacji pl. Grunwaldzki 45. Inwest-Kom razem z zarządami wspólnot mieszkaniowych do końca tego roku chce wyremontować budynki - Brody Pomorskie 17 oraz pl. Grunwaldzki 13 i 41 i ul. Sobieskiego 16.
Pierwsze znaczące inwestycje na terenie Wzgórza Zamkowego wykonała już Grupa Polmlek (w sierpniu Grupa Polmlek stała się nowym gestorem Wzgórza). Poza pracami porządkowymi wykonanymi jeszcze w miesiącu sierpniu i modernizacją elementów małej architektury rozpoczęto prace przy wymianie przyłącza wodociągowego do budynku Pałacu Marysieńki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto