Za nami 9. kolejka 1 Ligi Mężczyzn z Pogoń Prudnik. DECKA PELPLIN wygrywa z Pogonią Prudnik

Jagoda Kicka
Na hali w Pelplinie rozegrano spotkanie w ramach 9. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn z Pogoń Prudnik. Nasi zawodnicy mimo poważnego osłabienia kadrowego, odprawili gości z południa kraju tylko z jednym punktem, dzięki 3 punktowemu zwycięstwu 80-77.

Początek meczu należał do prudniczan, którzy na mecz wyszli zdeterminowani i agresywni. Obrona DECKI nie była w stanie zatrzymać gości, co skutkowało przegraną kwartą 16-27. Sprzed łuku po 2 rzuty trafili Sanny i Nowakowski, co dołożyło 12 oczek do wyniku i to goście podchodzili do drugiej kwarty z optymizmem.

Trener Sarzało postanowił zmienić ustawienie obrony, co przyniosło momentalnie efekt. Nowy zawodnik Decki – Aleksander Załucki w 2 kwarcie dorzucił aż 4 przechwyty. A zawodnicy Dzierżak, Dutkiewicz, Madray poprawnie wykonywali swoje zadania, co pozwoliło na wygranie 2 i 3 kwarty (20-10, 20-12). Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra Kacpra Burczyka, który zagrał bardzo spokojnie i równo.

Czwarte kwarty w wykonaniu naszego zespołu od zawsze były rozgrywane w dużych nerwach. Niestety mimo wywalczonego 9-punktowego prowadzenia, nie obyło się bez nerwowej końcówki. Kiedy goście zremisowali na 3 minuty do ostatniej syreny (69-69), było wiadomo, że ostatnie minuty po raz kolejny będą kluczowe. Trenerzy robili co mogli, aby zawodników zmotywować i przygotować na rozgrywanie kluczowych akcji. Ostatecznie to zawodnicy DECKI zachowali chłodne głowy doprowadzając do 4-tego zwycięstwa w sezonie (3 z rzędu)!

Nick Madray w kolejnym meczu z rzędu zaliczył double-double (13 punktów, 11 zbiórek), 100% skutecznością na linii rzutów osobistych popisał się Dawid Sączewski (9/9). Debiut Załuckiego to solidne 8 punktów, 5 przechwytów. Na ławce DECKI przez cały mecz miejsce zajmował kontuzjowany Marcin Chudy, który nie oszczędzał swojego gardła w dopingu!

DECKA PELPLIN 80:77 Pogoń Prudnik