Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew. Chcą, by było piękniej

Roksana Łosin
Adrianowi Sulikowskiemu podoba się pl. Hallera. Jak mówi, brakuje mu w Tczewie warsztatów z geologii. Ta tematyka bardzo go interesuje
Adrianowi Sulikowskiemu podoba się pl. Hallera. Jak mówi, brakuje mu w Tczewie warsztatów z geologii. Ta tematyka bardzo go interesuje Roksana Łosin
Rewitalizacja tczewskiej starówki wciąż budzi emocje. Mieszkańcy widzą zmiany na lepsze, wskazują co jeszcze poprawić

Zmiana w projekcie rewitalizacji miasta Tczewa zakłada działania opierające się nie tylko o inwestycje w zakresie remontów budynków, czy budowy szlaków spacerowych. Ważna jest też współpraca i inicjatywa lokalnych partnerów w szerszym niż dotychczas wymiarze oraz rozbudzenie w mieszkańcach Starego Miasta zainteresowania i dbałości o ich przestrzeń mieszkalną.
- Świetny projekt bulwaru nad Wisłą - uważa Beata Brzozowska z Tczewa. - Ludzie chodzą tam całymi rodzinami. Spędzają tam czas, jedzą lody. Korzystają też z łódek, kajaków. To miejsce jest idealne nie tylko dla miejscowych, ale także dla przyjezdnych i turystów.
A że nie tylko inwestycje w remonty, czy infrastrukturę turystyczną są ważne świadczyć może choćby przekazanie przez władze Tczewa podczas specjalnego spotkania poświęconego "Rewitalizacji strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta" laptopa i rzutnika. Dostała je policja.
- Sprzęt ten będzie wykorzystywany, aby usprawnić działania skierowane do mieszkańców Starego Miasta, w szczególności do dzieci i młodzieży - mówi Robert Sudenis, komendant powiatowy policji w Tczewie. - W ramach takich programów, jak Trzeźwy umysł małolata, czy Bezpieczna szkoła. Organizowane są spotkania dzielnicowego z mieszkańcami, gdzie pierwsza część ma charakter piknikowy, a druga dotyczy wymiany opinii - uwag na temat bezpieczeństwa na Starym Mieście.
A jak zmiany na Starówce odbierają mieszkańcy? - Przystań jest miejscem, w którym widać te zmiany - mówi Bogumiła Sulikowska. - Rynek też jest fajny. Warto jednak zwrócić większą uwagę na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na placu Hallera.
W rewitalizację zaangażowani są też inni lokalni partnerzy, jak Centrum Regionalno-Wystawiennicze Dolnej Wisły. Jak wyjaśnia dyrektor placówki Alicja Gajewska, Centrum odpowiedzialne będzie za zagospodarowanie kamienic przy ul. Podmurnej 12 i 15. - Zależy nam na zaktywizowaniu mieszkańców Starego Miasta oraz zaangażowanie ich w życie społeczno-kulturalne miasta - podkreśla.

Lokalni partnerzy projektu

Straż Miejska organizuje spotkania edukacyjne dla dzieci ze SP nr 5.
Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizował "Dzień Godności osoby niepełnosprawnej" oraz imprezę przedświąteczną "Największe jaja w Tczewie".
CRWDW zajmuje się sferą kultury - organizuje wystawy - " W chacie tczewskiego rybaka", warsztatach " Komputer - twój przyjaciel. Przy ul. Podmurnej 12 będą się odbywały lekcje historyczne. Rewitalizacja kamienicy przy ul. Podmurnej 15 trwa. W planach są warsztaty edukacyjno-artystyczne przeznaczone dla mieszkańców starego miasta, plastyczne dla dzieci i rodziców na trawie, komiks, plastyczne graffitti, malarstwa na szkle oraz garncarskie, a także ekspozycja o tematyce historycznej.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, m.in. w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską zorganizował warsztaty z zakresu rozwoju umiejętności liderów społecznych, integracyjne z zakresu tworzenia i realizacji projektów.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto