Szczypiornistki Sambora były o krok od sprawienia sensacji

tekst i foto Zbigniew Brucki
W meczu z mistrzyniami Polski z MKS Lublin (na zielono) piłkarki Sambora Tczew (na czerwono) toczyły zacięty bój na każdym metrze parkietu.
Bliskie sprawienia sensacji w lubelskiej hali Globus były szczypiornistki Aussie Sambora Tczew. W meczu 13. kolejki rozgrywek zasadniczych PGNiG Superligi podopieczne trenerów Bartłomieja Peplińskiego i Giennadiya Kamelina toczyły wyrównany bój z mistrzyniami Polski, piłkarkami MKS Selgros Lublin. Przez długie okresy tczewianki nadawały ton walce, wielokrotnie prowadziły, by ostatecznie ulec utytułowanym rywalkom 28:29 (16:15).

Jeszcze 8 minut przed końcem spotkania, po rzucie Justyny Belter (w całym meczu zdobyła aż 10 bramek), było 23:22 dla Sambora. W końcówce miejscowe odrobiły stratę, prowadziły już nawet trzema bramkami (28:25), ale przyjezdne walczyły do końcowych sekund. W ostatniej minucie Magda Krajewska zmniejszyła dystans do jednego trafienia (29:28). Gospodynie nie dały jednak sobie wydrzeć zwycięstwa.

MKS Selgros Lublin - Aussie Sambor Tczew 29:28 (15:16)
MKS Selgros: Dżukiewa, Baranowska - Mihdaliova 7, Gęga 6, Quintino 4, Małek 4, Rola 3, Drabik 3, Nestsiaruk 1, Repelewska 1, Skrzyniarz.
Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Belter 10, Strzałkowska 4, Tomczyk 4, Skonieczna 4, Krajewska 3, Olszowa 2, Pasternak 1, Bilenia.