Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Poznaniu na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Poznaniu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- JAŚKOWIAK Jacek - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 70,67% (109 533 głosów)
- CZERWIŃSKI Zbigniew - KWW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ: 29,33% (45 465 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Poznaniu podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- JAŚKOWIAK Jacek - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 43,74% (82 147 głosów)
- CZERWIŃSKI Zbigniew - KWW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ: 20,3% (38 128 głosów)
- PLEWIŃSKI Przemysław Marcin - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 19,1% (35 877 głosów)
- URBAŃSKA Beata Kinga - KKW LEWICA: 10,72% (20 133 głosów)
- GARCZEWSKI Łukasz - KWW SPOŁECZNY POZNAŃ: 6,13% (11 506 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz: pozycja 1 : 5,23% (1 323 głosów)
- MAŁYSZKA-ŁUKOMSKA Natalia: pozycja 2 : 3,13% (792 głosów)
- WOŹNIAK Mariusz Roman: pozycja 3 : 0,86% (218 głosów)
- KONOPA Marcin: pozycja 4 : 0,68% (173 głosów)
- JARMAKOWSKA-KOLANUS Ewa: pozycja 5 : 0,58% (147 głosów)
- KOWALCZYK Marcin Piotr: pozycja 6 : 0,4% (101 głosów)
- SOBIESKA-LISTEWNIK Aleksandra Katarzyna: pozycja 7 : 0,7% (176 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BONK-HAMMERMEISTER Dorota Magdalena: pozycja 1 : 7,53% (1 903 głosów)
- UEBERHAN Joanna Aleksandra: pozycja 2 : 3,16% (799 głosów)
- SZWAŁEK Tomasz: pozycja 3 : 1,13% (285 głosów)
- SZYMKOWIAK Anna Maria: pozycja 4 : 1,53% (387 głosów)
- KOKOT Krzysztof Rafał: pozycja 5 : 0,73% (185 głosów)
- NAPIERAŁA Feliks Jan: pozycja 6 : 0,5% (127 głosów)
- BETKA Mikołaj Dariusz: pozycja 7 : 0,39% (99 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIŚNIEWSKI Mariusz Michał: pozycja 1 : 16,87% (4 265 głosów)
- MAZUREK Marta: pozycja 2 : 12,59% (3 184 głosów)
- KUCHARCZYK Jakub Piotr: pozycja 3 : 1,93% (487 głosów)
- KUBERKA Justyna: pozycja 4 : 3,22% (813 głosów)
- MICHALAK Agnieszka Małgorzata: pozycja 5 : 3,19% (806 głosów)
- OLSZAK Filip Marian: pozycja 6 : 1,78% (451 głosów)
- MIKUŁA Łukasz Michał: pozycja 7 : 4,57% (1 155 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- PIECIUL Anna Aleksandra: pozycja 1 : 3,95% (999 głosów)
- SMIRNOW Amadeusz Piotr: pozycja 2 : 1,17% (297 głosów)
- BADZIŃSKA Sylwia Elżbieta: pozycja 3 : 1,55% (393 głosów)
- ORYLSKI Łukasz Bogusław: pozycja 4 : 0,21% (52 głosów)
- HADRYAN Milena Renata: pozycja 5 : 0,31% (79 głosów)
- KLIBER Paweł: pozycja 6 : 0,28% (71 głosów)
- JURA-CZARNECKI Adam Marek: pozycja 7 : 0,43% (109 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- JEMIELITY Ewa Anna: pozycja 1 : 8,66% (2 189 głosów)
- DUDZIAK Lidia Danuta: pozycja 2 : 6,31% (1 595 głosów)
- NOWAK Mateusz Cezary: pozycja 3 : 0,89% (226 głosów)
- KACZMAREK Barbara Maria: pozycja 4 : 0,36% (91 głosów)
- PASZEK Damian Józef: pozycja 5 : 0,37% (93 głosów)
- ZIEMNIAK Patryk Krzysztof: pozycja 6 : 0,38% (95 głosów)
- ZARĘBSKA Małgorzata Anna: pozycja 7 : 0,36% (90 głosów)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA PROPOLSKA:
- PRZEBITKOWSKI Ziemowit: pozycja 1 : 2,86% (722 głosów)
- PIECHOWIAK Jarosław Mateusz: pozycja 2 : 0,45% (114 głosów)
- BUDYNEK Agnieszka Aleksandra: pozycja 3 : 0,43% (109 głosów)
- BETA Ryszard Lech: pozycja 4 : 0,11% (28 głosów)
- JACIECZKO Barbara: pozycja 5 : 0,21% (52 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROLA Dobrosław Piotr: pozycja 1 : 4,1% (1 181 głosów)
- JANCZEWSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 1,5% (432 głosów)
- SOKOŁOWSKA Dorota: pozycja 3 : 2,17% (626 głosów)
- ŁUKJANOWICZ Mateusz Józef: pozycja 4 : 0,28% (82 głosów)
- SZABELSKA Karolina Elżbieta: pozycja 5 : 0,96% (276 głosów)
- REMBARZ Zofia: pozycja 6 : 0,41% (118 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- OWSIANNA Halina Maria: pozycja 1 : 8,48% (2 444 głosów)
- MAJERYK Emilia: pozycja 2 : 1,79% (517 głosów)
- OLEJNICZAK Dariusz Piotr: pozycja 3 : 0,87% (250 głosów)
- NACKOSKI Michał: pozycja 4 : 0,26% (75 głosów)
- GÓRA Mirosław: pozycja 5 : 0,49% (141 głosów)
- ROSIŃSKA Bogumiła: pozycja 6 : 0,5% (145 głosów)
- WĄGROWSKA Katarzyna: pozycja 7 : 2,08% (600 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DUDZIC-BISKUPSKA Małgorzata Sylwia: pozycja 1 : 19,31% (5 565 głosów)
- PRENDKE Andrzej: pozycja 2 : 12,78% (3 683 głosów)
- MATUSZAK Paweł: pozycja 3 : 7,21% (2 078 głosów)
- KASPRZAK Halina Małgorzata: pozycja 4 : 2,3% (664 głosów)
- SZYMCZAK Zuzanna Maria: pozycja 5 : 2,31% (667 głosów)
- SULWIŃSKI Igor Wiktor: pozycja 6 : 1,45% (419 głosów)
- WESOŁOWSKA Dorota: pozycja 7 : 3,85% (1 110 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- KUCHARSKI Michał Piotr: pozycja 1 : 3,29% (947 głosów)
- ŁUKASIK Wioleta Anna: pozycja 2 : 0,7% (203 głosów)
- FUCHS Adam Piotr: pozycja 3 : 0,38% (110 głosów)
- JANDY Klaudia Kinga: pozycja 4 : 0,48% (137 głosów)
- STRUZIK Daniel: pozycja 5 : 0,17% (49 głosów)
- GRACZYK-RAKOWSKA Elżbieta Maria Bogumiła: pozycja 6 : 0,21% (60 głosów)
- NOWAK Piotr: pozycja 7 : 0,28% (81 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- ROZMIAREK Mateusz Szymon: pozycja 1 : 12,75% (3 676 głosów)
- OLSZEWSKI Jacek: pozycja 2 : 1,73% (499 głosów)
- HEIDRYCH Ewa Grażyna: pozycja 3 : 0,95% (275 głosów)
- WOSICKI Józef Jerzy: pozycja 4 : 0,88% (253 głosów)
- ZARĘBSKA-SPYCHAJ Katarzyna: pozycja 5 : 0,46% (132 głosów)
- KOTOMSKA Barbara Julita: pozycja 6 : 0,26% (75 głosów)
- KOŚMIDER Dawid Piotr: pozycja 7 : 0,54% (155 głosów)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA PROPOLSKA:
- SKUPIN Jacek Tomasz: pozycja 1 : 2,59% (746 głosów)
- FISCHBACH Jagna Anna: pozycja 2 : 0,29% (84 głosów)
- ZEUSCHNER Konrad Tadeusz: pozycja 3 : 0,18% (53 głosów)
- DRZAZGA Izabela Katarzyna: pozycja 4 : 0,2% (57 głosów)
- BOJAR Olga: pozycja 5 : 0,29% (85 głosów)
- SIKORA Przemysław Zbigniew: pozycja 6 : 0,25% (73 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PLEWIŃSKI Przemysław Marcin: pozycja 1 : 7,34% (2 063 głosów)
- MARCINIAK Jakub Marek: pozycja 2 : 1,87% (526 głosów)
- SZAŁATA Adrianna Aneta: pozycja 3 : 1,35% (379 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Bartosz: pozycja 4 : 0,59% (167 głosów)
- TRAFNA Magdalena Alina: pozycja 5 : 0,46% (129 głosów)
- ROSIK Ewa: pozycja 6 : 0,54% (151 głosów)
- BALCERZAK Filip: pozycja 7 : 0,61% (172 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- URBAŃSKA Beata Kinga: pozycja 1 : 7,09% (1 992 głosów)
- NOWICKI Kacper Adam: pozycja 2 : 1,74% (488 głosów)
- MULTANIAK Joanna: pozycja 3 : 1,01% (285 głosów)
- JANKOWSKI Zbysław: pozycja 4 : 0,47% (132 głosów)
- OŚMIAŁOWSKA Monika Małgorzata: pozycja 5 : 0,76% (213 głosów)
- KAŹMIERCZAK Kacper: pozycja 6 : 0,43% (121 głosów)
- JASTRZĄBEK Robert Paweł: pozycja 7 : 0,09% (26 głosów)
- KOSICKI Michał Jan: pozycja 8 : 0,35% (97 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STERNALSKI Marek Jan: pozycja 1 : 13,33% (3 748 głosów)
- RATAJ Andrzej Michał: pozycja 2 : 6,8% (1 911 głosów)
- CHUDY Wojciech Adam: pozycja 3 : 7,01% (1 970 głosów)
- SADYŚ Izabela: pozycja 4 : 5,11% (1 436 głosów)
- ZAWADZKA Agnieszka Joanna: pozycja 5 : 3,7% (1 039 głosów)
- PLUCIŃSKI Patryk: pozycja 6 : 3,1% (872 głosów)
- SCHUPKE Stanisław: pozycja 7 : 3% (842 głosów)
- DANELSKA Monika Anna: pozycja 8 : 6,21% (1 746 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- MIKOŁAJCZYK Aneta: pozycja 1 : 3,34% (940 głosów)
- KWAŚNIEWSKI Cyryl: pozycja 2 : 0,81% (228 głosów)
- JAZEL Małgorzata: pozycja 3 : 0,42% (119 głosów)
- BRODZIŃSKI Adrian: pozycja 4 : 0,44% (123 głosów)
- RUCKA Natalia Marta: pozycja 5 : 0,45% (127 głosów)
- FIRLIK Sebastian Patryk: pozycja 6 : 0,47% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- TUCZYŃSKI Piotr Edward: pozycja 1 : 6,88% (1 933 głosów)
- SZYNKOWSKA VEL SĘK Sara Barbara: pozycja 2 : 9,6% (2 698 głosów)
- BOGUSZ Halina Maria: pozycja 3 : 1,15% (324 głosów)
- CZARNECKI Wojciech: pozycja 4 : 0,99% (278 głosów)
- BURANDT Grzegorz: pozycja 5 : 1,58% (443 głosów)
- KOMAR-SZULCZYŃSKA Izabela Maria: pozycja 6 : 0,22% (62 głosów)
- RYCHLEWSKA Elżbieta Ewa: pozycja 7 : 0,4% (112 głosów)
- MIKOŁAJEWICZ Roman Piotr: pozycja 8 : 0,31% (87 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KAPUSTKA Łukasz Tomasz: pozycja 1 : 6,06% (2 095 głosów)
- MORYSON-PATALAS Marzena Alina: pozycja 2 : 2,74% (946 głosów)
- MULARCZYK Grzegorz Karol: pozycja 3 : 0,43% (147 głosów)
- MAJEWSKI Dariusz: pozycja 4 : 0,41% (140 głosów)
- BARTKOWIAK Martyna: pozycja 5 : 1,08% (373 głosów)
- MAKSYMOWICZ MRÓZ Natalia Leonarda: pozycja 6 : 0,3% (103 głosów)
- DOLATA Iwona: pozycja 7 : 0,8% (277 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- LEWANDOWSKI Tomasz Jacek: pozycja 1 : 4,92% (1 700 głosów)
- ZACZYŃSKI Ryszard Henryk: pozycja 2 : 1,38% (477 głosów)
- MOGILNICKA Olga: pozycja 3 : 2,23% (770 głosów)
- WILCZYŃSKI Wojciech Andrzej: pozycja 4 : 0,28% (95 głosów)
- ZAGÓRSKA Anna Maria: pozycja 5 : 0,68% (234 głosów)
- NECELMAN Wiesław Piotr: pozycja 6 : 0,34% (117 głosów)
- ANIOŁ-STACHOWIAK Joanna: pozycja 7 : 0,74% (257 głosów)
- KANIA Henryk: pozycja 8 : 1,42% (492 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JURA Grzegorz Stanisław: pozycja 1 : 17,72% (6 121 głosów)
- PAMPUCH Katarzyna Monika: pozycja 2 : 5,75% (1 987 głosów)
- WIERZBICKI Tomasz: pozycja 3 : 14,17% (4 894 głosów)
- CIESIELSKA Marta: pozycja 4 : 4,54% (1 570 głosów)
- STOPCZYŃSKA-WASZAK Beata: pozycja 5 : 0,9% (311 głosów)
- GUMNY Artur: pozycja 6 : 3,03% (1 047 głosów)
- KEMPSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 7 : 0,93% (320 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- GARCZEWSKI Łukasz: pozycja 1 : 3,49% (1 205 głosów)
- ŻAK Zuzanna Wiktoria: pozycja 2 : 0,67% (233 głosów)
- RACHWAŁ Lesław Wiktor: pozycja 3 : 0,25% (85 głosów)
- IWAŃSKA Anna: pozycja 4 : 0,3% (104 głosów)
- GIMZICKI Bartosz Witold: pozycja 5 : 0,11% (37 głosów)
- KRAJEWSKA Natalia Weronika: pozycja 6 : 0,36% (124 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- ALEXANDROWICZ Przemysław Józef: pozycja 1 : 9,95% (3 436 głosów)
- ŁAGOWSKI Dominik Piotr: pozycja 2 : 5,85% (2 022 głosów)
- SULANOWSKI Jan Henryk: pozycja 3 : 1,73% (599 głosów)
- SYTEK Przemysław Wojciech: pozycja 4 : 0,31% (107 głosów)
- KACZMAREK Małgorzata Alina: pozycja 5 : 0,76% (262 głosów)
- FABROWSKA Anna Magdalena: pozycja 6 : 0,22% (75 głosów)
- KRAJEWSKA Alicja: pozycja 7 : 0,45% (154 głosów)
- BANDYSZAK Tomasz: pozycja 8 : 0,31% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA PROPOLSKA:
- WAWRZYNIAK Piotr Wojciech: pozycja 1 : 3,25% (1 122 głosów)
- PIETRZYKOWSKI Kamil Fabian: pozycja 2 : 0,3% (105 głosów)
- DODA-WYSZYŃSKA Agnieszka: pozycja 3 : 0,38% (132 głosów)
- SIKORA Magdalena Anna: pozycja 4 : 0,28% (96 głosów)
- WAWRZYNIAK Wojciech: pozycja 5 : 0,19% (66 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PATALAS Piotr Jan: pozycja 1 : 4,72% (1 527 głosów)
- SUFINOWICZ Lidia Anna: pozycja 2 : 1,52% (492 głosów)
- PIERWOŁA Krzysztof: pozycja 3 : 0,54% (176 głosów)
- SOBIECH Jacek Jan: pozycja 4 : 0,42% (136 głosów)
- ZIAŁACKA Grażyna: pozycja 5 : 0,57% (186 głosów)
- ROZMARYNOWSKA Marta: pozycja 6 : 1,06% (343 głosów)
- BETKA Bartosz: pozycja 7 : 1% (324 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- STROIŃSKI Bartłomiej Romuald: pozycja 1 : 2,63% (851 głosów)
- SROKA Aleksandra Zofia: pozycja 2 : 3,07% (992 głosów)
- BIAŁEK Marek Jacek: pozycja 3 : 0,27% (88 głosów)
- ANTKOWIAK Adriana Maria: pozycja 4 : 1,05% (339 głosów)
- SŁABOLEPSZY Grzegorz: pozycja 5 : 0,3% (96 głosów)
- MUSZYŃSKA Janina Hanka: pozycja 6 : 0,42% (136 głosów)
- STATKIEWICZ Krzysztof: pozycja 7 : 0,19% (63 głosów)
- KADZIŃSKA Amelia: pozycja 8 : 0,75% (244 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JAŚKOWIAK Jacek: pozycja 1 : 19,9% (6 442 głosów)
- STACHOWIAK Tomasz: pozycja 2 : 10,5% (3 399 głosów)
- IGNASZEWSKI Bartłomiej Zdzisław: pozycja 3 : 6,89% (2 229 głosów)
- ANTOLCZYK Magdalena Halina: pozycja 4 : 5,94% (1 924 głosów)
- JENCZMIONKA Barbara: pozycja 5 : 1,01% (327 głosów)
- SCHNEIDER Jan Rafał: pozycja 6 : 2,15% (695 głosów)
- BARTEL Zuzanna Olga: pozycja 7 : 3,9% (1 262 głosów)
- KRĘGLEWSKI Wojciech Jerzy: pozycja 8 : 3,26% (1 056 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- NOWAK Włodzimierz Leszek: pozycja 1 : 2,95% (956 głosów)
- KORŻENKO Paulina: pozycja 2 : 0,98% (317 głosów)
- SZYMKOWIAK Jakub: pozycja 3 : 0,5% (162 głosów)
- PREISS Elżbieta Anna: pozycja 4 : 0,44% (143 głosów)
- ŁABĘCKI Jarosław: pozycja 5 : 0,19% (61 głosów)
- MAĆKOWIAK Monika Joanna: pozycja 6 : 0,46% (149 głosów)
- SENGER Łukasz Stefan: pozycja 7 : 0,18% (57 głosów)
- KARCZYŃSKI Jakub Piotr: pozycja 8 : 0,25% (81 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- STRZELECKA Klaudia: pozycja 1 : 10,3% (3 332 głosów)
- ROSENKIEWICZ Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 4,48% (1 449 głosów)
- MĘDLEWSKI Robert Piotr: pozycja 3 : 0,64% (208 głosów)
- RAUSZ Agnieszka Maria: pozycja 4 : 0,63% (203 głosów)
- SEREDA Robert Maciej: pozycja 5 : 0,32% (102 głosów)
- GÓLSKI Jarosław Marek: pozycja 6 : 0,28% (90 głosów)
- SKIBNIEWSKI Zbigniew Paweł: pozycja 7 : 0,36% (116 głosów)
- KUNA Hanna Zofia: pozycja 8 : 1,29% (419 głosów)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA PROPOLSKA:
- TRZECIAK Dawid: pozycja 1 : 2,45% (794 głosów)
- PLUCIAK Krystian Piotr: pozycja 2 : 0,34% (109 głosów)
- CHUDERSKI Sebastian Piotr: pozycja 3 : 0,15% (50 głosów)
- KOWALSKA Klaudia Weronika: pozycja 4 : 0,34% (109 głosów)
- PRZEBITKOWSKA Sandra Anna: pozycja 5 : 0,18% (57 głosów)
- OGÓRKIEWICZ Anna: pozycja 6 : 0,23% (74 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZABELSKI Adam: pozycja 1 : 4,55% (1 715 głosów)
- DWORACZYK Adam Tomasz: pozycja 2 : 1,17% (440 głosów)
- SZYMURA-WIŚNIEWSKA Małgorzata Katarzyna: pozycja 3 : 1,25% (470 głosów)
- KOSONOWSKI Artur Ryszard: pozycja 4 : 3,92% (1 476 głosów)
- JACYNA-ONYSZKIEWICZ Tymoteusz Jan: pozycja 5 : 0,35% (133 głosów)
- LISIECKA Monika: pozycja 6 : 1,41% (531 głosów)
- NIEWIADOMSKI Przemysław: pozycja 7 : 0,3% (113 głosów)
- TYL Lidia Maria: pozycja 8 : 0,69% (259 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SOWA Paweł: pozycja 1 : 5,05% (1 902 głosów)
- CHRZANOWSKA-HAJLIG Sylwia Alicja: pozycja 2 : 2,19% (826 głosów)
- LAREK-SZAŁKOWSKA Anna Patrycja: pozycja 3 : 0,73% (274 głosów)
- MARCINIAK Patryk Piotr: pozycja 4 : 0,45% (170 głosów)
- MĄDRZAK Jagienka: pozycja 5 : 1,18% (446 głosów)
- JARMUŻ Michał Marek: pozycja 6 : 0,19% (71 głosów)
- OLEJNICZAK Selma Abigail: pozycja 7 : 0,88% (330 głosów)
- HARABURDA Krystian Robert: pozycja 8 : 0,55% (206 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GANOWICZ Grzegorz: pozycja 1 : 17,79% (6 702 głosów)
- RUTA Marcin: pozycja 2 : 4,47% (1 684 głosów)
- LISIECKA-PAWEŁCZAK Maria Magdalena: pozycja 3 : 9,73% (3 666 głosów)
- WOŹNIAK Małgorzata: pozycja 4 : 12,03% (4 533 głosów)
- KACZYŃSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 5 : 3,27% (1 231 głosów)
- KACZMAREK Damian Mateusz: pozycja 6 : 1,26% (473 głosów)
- KAŹMIERSKA Sylwia Kinga: pozycja 7 : 1,34% (506 głosów)
- BOCZKO Borys: pozycja 8 : 1,09% (412 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNY POZNAŃ:
- HEJNA Tomasz Marek: pozycja 1 : 3,58% (1 348 głosów)
- CZECHANOWSKI Przemysław: pozycja 2 : 0,6% (225 głosów)
- MIECZYŃSKA Iwona Maria: pozycja 3 : 0,67% (253 głosów)
- DERBIS Piotr Kazimierz: pozycja 4 : 0,27% (100 głosów)
- SKRZYPCZYŃSKA Elżbieta: pozycja 5 : 0,29% (110 głosów)
- GADOMSKI-MUSIOŁ Mikołaj: pozycja 6 : 0,19% (70 głosów)
- BOBER Joanna Monika: pozycja 7 : 0,29% (111 głosów)
- GÓRALSKI Maciej Miłosz: pozycja 8 : 0,18% (66 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA - POZNAŃ:
- CZERWIŃSKI Zbigniew: pozycja 1 : 10,45% (3 936 głosów)
- JANIKOWSKA Natalia Anna: pozycja 2 : 2,85% (1 072 głosów)
- SOKOŁOWSKI Mariusz Rafał: pozycja 3 : 0,79% (298 głosów)
- SYGULSKA Grażyna: pozycja 4 : 0,12% (45 głosów)
- CISZAK Barbara Teresa: pozycja 5 : 0,15% (58 głosów)
- MISIUREK Stanisław Andrzej: pozycja 6 : 0,26% (98 głosów)
- BECELEWSKA-SOLIŃSKA Jadwiga Kazimiera: pozycja 7 : 0,12% (47 głosów)
- KUSKIEWICZ Marcin: pozycja 8 : 0,19% (72 głosów)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA PROPOLSKA:
- WALCZAK Piotr Antoni: pozycja 1 : 2,08% (783 głosów)
- MARCINIAK Paweł Zbigniew: pozycja 2 : 0,49% (183 głosów)
- ROGOWSKI Patryk Kamil: pozycja 3 : 0,14% (52 głosów)
- PACYŃSKA Izabela Anna: pozycja 4 : 0,25% (93 głosów)
- PIECHOWIAK-GRUPKA Magdalena: pozycja 5 : 0,21% (78 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?