Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z miłości do muzyki ruszyli z projektem #3M - Moje Muzyczne Marzenie. Efektem jest wyjątkowy album

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Piątka młodych osób postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i spełnić marzenie starogardzkiej młodzieży o wydaniu własnego albumu. Tak narodził się projekt #3M- Moje Muzyczne Marzenie, którego inicjatorami jest grupa Artsy.

#3M - Moje Muzyczne Marzenie miało okazję powstać w ramach projektu POWER “Czas na młodzież” Stowarzyszenia Morena. Nieformalną grupę Artsy, która jest inicjatorem tworzą: Klaudia Domkowska, Julia Wasiniewska, Marta Guz, Filip Jędrysiak, Szymon Deyna. Współorganizatorem projektu jest również Stowarzyszenie Można Inaczej.

#3M - Moje Muzyczne Marzenie tworzą młodzi ludzie – uczniowie oraz absolwenci starogardzkich liceów. Aby nagrać album potrzeba było wokalistów. W drodze eliminacji wybrano 11 wokalistów, którzy nagrali solowe utwory. Każdy uczestnik wykonuje w projekcie oryginalną piosenkę pasującą do jego charakteru i odpowiadającą jego umiejętnościom wokalnym.

- W piosenkach poruszane są tematy dotyczące problemów, które dotykają znacznej części naszego pokolenia, są charakterystyczne dla obecnych czasów, ale również i te bardziej uniwersalne. Problemów zarówno tych, z którymi każdy zmaga się samodzielnie, jak i tych, z którymi próbujemy poradzić sobie wspólnie – wyjaśnia Julia Kleina, autorka większości tekstów piosenek projektu.

Młodzi wokaliści ciężko pracowali od czerwca br. Codzienne próby odbywali w Osiedlowym Domu Kultury w Starogardzie Gdańskim. Podczas tego procesu mieli również okazję przez dwa dni pracować pod okiem Piotra Chrapkowskiego. Podczas tych spotkań, które odbywały się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej muzycy mieli przede wszystkim przygotować się do nagrań w studiu. Nie były to jednak ich pierwsze warsztaty muzyczne. Stale współpracują ze starogardzkim ODK.

- Muzycy brali udział warsztatach z interpretacji tekstu utworu oraz przekazywania emocji odbiorcom poprzez muzykę. Przeprowadzili je panowie Ireneusz oraz Radosław Ciecholewscy z Teatru Kuźnia Bracka. Dzięki nim uczestnicy mogli udoskonalić swoją umiejętność oddawania przez muzykę emocji płynących z niej samej oraz z tekstu piosenki – wyjaśniają organizatorzy. - Były również warsztaty z intonacji, emisji głosu, które przeprowadziła pani Daniela Ebertowska-Rola z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Starogardzie Gdańskim. Uczestnicy poznali na nich różne ćwiczenia wokalne, podstawy kontroli oddechu i sposoby pracy nad nim, jak i nad innymi technicznymi aspektami śpiewu.

Projekt #3M -Moje Muzyczne Marzenie to nie tylko szansa na wydanie albumu. To szansa na rozwój umiejętności wokalnych uczestników, możliwość pokazania się szerszemu gronu odbiorców. W ich twórczości może odnaleźć się każdy. Album zawiera utwory od poezji śpiewanej, poprzez piosenkę aktorską, aż do popu (w tym electro-pop i pop-rock).

- Piosenki pojawią się jesienią w mediach strumieniowych (m.in. Spotify) i społecznościowych. Na YouTube obejrzeć będzie można również przygotowane przez nas klipy, nagrane na scenie ODK, które pojawiać będą się do końca września – mówią organizatorzy projektu.

Uczestnikami projektu są absolwenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu starogardzkiego i okolic. Wokalistami są: Aleksandra Kuraszewicz, Barbara Otta, Jakub Suwalski, Łucja Andrearczyk, Maria Ossowska, Oliwia Kłos, Weronika Burczyk, Weronika Gołuńska, Wiktoria Krajewska, Zofia Juszczyk, Zofia Partyka. Dzięki inicjatywie grupy Artsy mają oni szansę spełnić swoje marzenie muzyczne w ramach #3M. Jak mówią organizatorzy „Wszyscy cechują się wrażliwością artystyczną, umiejętnościami wokalnymi i własnym stylem”.

Poza „jedenastką”, która nagrywała utwory w projekt jest zaangażowanych wiele innych osób.

- To osoby w różnym wieku, na których możemy polegać, którzy służą często bezinteresowną pomocą. Instrumentaliści to m.in. absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Starogardzie Gdańskim – wyjaśnia Filip Jędrysiak, jeden z koordynatorów projektu.

W projekt zaangażowany jest m.in. zespół instrumentalny Expressio, działający na co dzień w Osiedlowym Domu Kultury. Całość dofinansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański, Powiatu Starogardzkiego, Funduszy Europejskich (z projektu "Czas na młodzież").

W planach jest również koncert podsumowujący cały projekt, który odbędzie się pod koniec października w Osiedlowym Domu Kultury.

Aby być na bieżąco wystarczy śledzić grupę w mediach społecznościowych:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto