Tczew. Podsumowali sportowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie podsumowało sportowy rok szkolny.

We współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyło 18 szkół w kategorii igrzysk dzieci, 12 szkół w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej oraz 11 placówek ponadpodstawowych z powiatu tczewskiego.

Dzieci rywalizowały w zawodach szczebla powiatowego oraz w półfinałach i finałach wojewódzkich. Na wyróżnienie zasługują m.in. drużyny dziewcząt i chłopców z SP nr 8 w Tczewie, które reprezentowały powiat tczewski zajmując drugie miejsce w finale wojewódzkim w dwa ognie.W finałach wojewódzkich Szkoła Podstawowa w Subkowach zajęła drugie miejsce w unihokeju chłopców, a Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie w badmintonie chłopców zajął trzecią lokatę. To największe sukcesy reprezentantów powiatu tczewskiego w minionym roku szkolnym. Niestety, w związku z koronawirusem wiele zawodów się nie odbyło, a współzawodnictwo sportowe zakończyło się z początkiem marca.

Klasyfikacja szkół w ramach igrzysk dzieci: 1. SP 12 Tczew, 2. SP 2 Pelplin, 3. ZKiW Rudno, 4. SP 5 Tczew, 5. SP Subkowy, 6. SP 1 Gniew, 7. SSP 2 Tczew, 8. SP 11 Tczew, 9. SP 10 Tczew, 10. SP 8 Tczew, 11. SP Małe Walichnowy, 12. SP 2 Gniew, 13. ZKiW rr 1 Pelplin, 14. SP Polskie Gronowo, 15. SP Miłobądz, 16. SP 7 Tczew, 17. SP ZKiW Kulice, 18. SP Morzeszczyn.

W kategorii igrzysk młodzieży szkolnej na wyróżnienie zasługuje m.in. drużyna dziewcząt z SP 4 Tczew, która w finale ogólnopolskim zajęła drugie miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. SP 1 Tczew była pierwsza w finale wojewódzkim w szachach drużynowych. W finałach wojewódzkich drugie miejsca zajęły ZKiW Rudno w tenisie stołowym dziewcząt i SP 2 Gniew w badmintonie dziewcząt.

Klasyfikacja szkół w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej: 1. SP 4 Tczew, 2. SP 1 Tczew, 3. SP 2 Pelplin, 4. ZKiW 1 Pelplin, 5-8. KSP Tczew, SP 2 Gniew, SSP 2 Tczew, ZKiW Rudno, 9. SP Subkowy, 10. SP Małe Walichnowy, 11. SP1 Gniew, 12. SP Polskie Gronowo.

W kategorii szkół ponadpodstawowych na wyróżnienie zasługuje m.in. drużyna dziewcząt II LO w Tczewie, która zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej. I LO w Tczewie zajęło drugie lokaty w piłce ręcznej chłopców, w unihokeju chłopców i w badmintonie dziewcząt.

Klasyfikacja w kategorii szkół ponadpodstawowych: 1. I LO Tczew, 2. II LO Tczew, 3. ZSBiO Tczew, 4. UKLO Tczew, 5. ZSE Tczew, 6. ZSB Tczew, 7. ZSP Gniew, 8. ZSP Pelplin, 9. ZST Tczew, 10. ZSCKR Swarożyn, 11. CM Pelplin.

Wręczenie pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród odbędzie się na początku września.