Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew: Fabryka Sztuk przygotowała ofertę wakacyjną

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Jak co roku, Fabryka Sztuk zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy połączonej z edukacją oraz zwiedzania wystaw.

Warsztaty artystyczne dla osób indywidualnych

W lipcowe poniedziałki o godz. 16.00, w lipcowe i sierpniowe środy i piątki o godz. 13.00 maskotka Fabryki Sztuk koci koci… Kociewiak zaprasza dzieci na zabawy z plastyką. Będzie można skomponować własny zapach perfum, stworzyć dekorację na szkle, zaprojektować scenografię do domowego teatrzyku i tworzyć ilustracje do baśni i bajek, również kociewskich. Na tym nie koniec propozycji. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, z zastosowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Obowiązują wcześniejsze zapisy, udział bezpłatny.

W lipcowe poniedziałki o godz. 17.30 – warsztaty ceramiczne dla osób dorosłych, odbywają się na świeżym powietrzu z zastosowaniem wszelkich wymogów sanitarnych; obowiązują wcześniejsze zapisy, odpłatność: 10 zł brutto/1 zajęcia (10 proc. zniżki dla posiadaczy Metropolitalnej Karty do Kultury)

W lipcowe czwartki o godz. 16.00 – warsztaty z monotypii i suchej igły, adresowane do osób dorosłych, odbywają się na świeżym powietrzu z zastosowaniem wszelkich wymogów sanitarnych; obowiązują wcześniejsze zapisy, odpłatność: 50 zł brutto/cały cykl (10 proc. zniżki dla posiadaczy Metropolitalnej Karty do Kultury).

Questy dla rodzin

W weekendy Fabryka Sztuk proponuje połączenie zabawy z edukacją. Każdy quest zostanie poświęcony jednej wystawie: stałej lub czasowej eksponowanej w Fabryce Sztuk lub w otwartej przestrzeni publicznej. Wystarczy pobrać kartę przy wejściu do Fabryki Sztuk, a za jej wypełnienie otrzyma się zestaw gadżetów promocyjnych.

Wystawa „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”

W Fabryce Sztuk sięgniemy gwiazd za sprawą nowej wystawy „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”, która przybliża losy dwóch wybitnych uczonych, niezwykle ciekawych świata, którzy ten świat znacząco zmienili.

Kartograf, historyk, kanonik warmiński Aleksander Sculteti przyjaźnił się i współpracował z wielkim polskim astronomem Mikołajem Kopernikiem, którego heliocentryczna teoria budowy świata wywróciła do góry nogami zdogmatyzowany ogląd boskiego porządku Wszechświata, któremu należało wierzyć na słowo, nawet gdy fakty obserwacyjne i doświadczenia temu przeczyły.

Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Sporo miejsca poświęcono astronomii, tak bliskiej Kopernikowi. Przy pomocy projekcji 3D można zobaczyć główne założenia układu geocentrycznego. Z kolei w celu prezentacji układu heliocentrycznego zbudowano makietę z ruchomymi planetami i przygotowano projekcję multimedialną opowiadającą o Wszechświecie. Wystawa jest doskonałym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Obok tradycyjnych form opisu, takich jak: plansze tematyczne, eksponaty, scenki, Fabryka Sztuk zastosowała nowoczesne środki wyrazu. Narratorem w filmach wyprodukowanych specjalnie na tę wystawę, jest ceniony aktor Mirosław Baka.

Wystawa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Tczewa i Polskiej Agencji Kosmicznej. Jej autorem jest muzealnik Józef Ziółkowski.

Wystawa czynna jest codziennie w godz. 10.00-18.00 przy ul. 30 Stycznia 4, ostatnie wejście o 17.15, przerwy techniczne na dezynfekcję: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15. Wstęp bezpłatny!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto