Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spektakl „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności” w czwartek na Zamku w Gniewie!

Jakub Staniszewski
Jakub Staniszewski
UMiG Gniew
Finał projektu „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności” już niebawem! Mieszkańcy miasta i gminy Gniew po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w wspaniałej kulturalnej przygodzie. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się wyjątkowe warsztaty pn. „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności”. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzyli spektakl, którego premiera odbędzie się już 1 grudnia na Zamku w Gniewie.

"Roztańczone pasje - od romantyzmu do współczesności" to poetycko - taneczna podroż przez epoki. Poprzez połączenie poezji i tańca przemierzymy dzieje polskiej kultury. Projekt zakłada cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbyły się: warsztaty taneczne, recytatorskie i wokalne. Uczestnicy wzięli udział także w wyjeździe do Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

- Celem naszego projektu był rozwój kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracja mieszkańców, otwarcie na nowe możliwości, rozwój ich zainteresowań a także podniesienie potencjału naszej instytucjimówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.W ramach projektu zorganizowaliśmy warsztaty dla mieszkańców gminy Gniew, których efektem jest realizacja spektaklu. Spektakl zrealizowany zostanie w oparciu o klasyki polskiej poezji: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego a także Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillar oraz Wisławy Szymborskiej. W projekt zaangażowani zostali profesjonalni instruktorzy, z którymi udało już się pomyślnie zrealizować poprzedni projekt pn. „Zakochani w kulturze”. Uczestnicy naszych warsztatów rozwinęli swoją wiedzę na temat teatru, a także zobaczyli jak to jest tworzyć spektakl od podstaw.

Na warsztatach recytatorskich uczestnicy rozwinęli wyobraźnię, poznali umiejętności prezentacji scenicznej, dowiedzieli się, jak prawidłowo korzystać z aparatu mowy a także jak pracować ze scenariuszem. W ramach warsztatów wokalnych poznali możliwości swojego głosu oraz poprawili jego sprawność. W czasie warsztatów tanecznych, uczestnicy wspólnie z profesjonalnym instruktorem stworzyli choreografię do spektaklu.

Nagrodą za udział w projekcie był upragniony przez uczestników wyjazd na spektakl do Opery Bałtyckiej w Gdańsku, połączony ze zwiedzaniem.

- Dziękujemy naszym mieszkańcom za udział w tym niepowtarzalnym projekcie - mówi burmistrz miasta i gminy Gniew Maciej Czarnecki. - Poprzez realizację projektu pokazaliśmy im, że są dla nas ważni a ich rozwój i poczucie spełnienia jest dla nas również istotną sprawą.

- Zapraszamy do obejrzenia efektów projektudodaje dyrektor A. Czyżewska.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto