Piłka nożna. Boje w I, II, III, IV lidze i Pucharze Polski

Zbigniew Brucki
Tak prezentują się wyniki w I, II, III, IV lidze i Pucharze Polski.

I liga kobiet

Wyniki 20. kolejki: Pogoń Dekpol Tczew - SWD Wodzisław Śląski 3:0 vo, Polonia Środa Wielkopolska - Praga Warszawa 3:1, Rekord Bielsko-Biała - UKS SMS II Łódź 1:0, Stomilanki Olsztyn - Tarnovia Tarnów 1:3, HydroTruck Radom - Trójka Staszkówka/Jelna 3:0, Piastovia Piastów - Resovia Rzeszów 0:3 vo.

21. kolejka (22.05): Tarnovia Tarnów - Pogoń Dekpol Tczew (13.00), Piastovia Piastów - HydroTruck Radom 0:3 vo, Resovia Rzeszów - Rekord Bielsko-Biała (13.00), SWD Wodzisław Śląski - Polonia Środa Wlkp. (13.00), Praga Warszawa - Trójka Staszkówka Jelna (14.00), SMS II Łódź - Stomilanki Olsztyn (14.45).

Tabela
1. Tarnovia Tarnów 20 47 77-29
2. Rekord Bielsko-Biała 20 43 62-21
3. UKS SMS II Łódź 20 39 51-24
4. Stomilanki Olsztyn 20 38 42-34
5. HydroTruck Radom 20 34 40-25
6. Pogoń Tczew 20 31 34-27
7. Resovia Rzeszów 20 27 49-48
8. Polonia Środa Wlkp. 20 26 26-32
9. Trójka Staszkówka 20 26 45-55
10. SWD Wodzisław Śl. 20 23 34-44
11. Praga Warszawa 20 5 15-72
12. Piastovia Piastów 20 2 18 9-73

II liga

Stal Rzeszów - Chojniczanka Chojnice 1:1. Bramki: Piotr Głowacki (74 karny) - Artur Golański (66). Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Bartosiak, Grobelny, Klichowicz (84 Napołow), Kona (63 Czajkowski), Rakowski (84 Nowak), Ziętarski (64 Golański), Ryczkowski, Skrzypczak.

Sokół Ostróda - Bytovia Bytów 1:1. Bramki: Dawid Wolny (76) - Piotr Giel (58). Bytovia: Czyżniewski - Lizakowski (82 Dymerski), Szmidke, Krzyżak, Camargo, Kozakowski (46 Sezonienko), Kieca (82 Nowakowski), Moryson, Lech, Zawistowski, Giel (90 Błaszkowski).

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 0:2. Bramki: Damian Niedojad (45, 89).
Olimpia Grudziądz - Skra Częstochowa 2:0. Bramki: Piotr Witasik (75), Jakub Nawrocki (87).
Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:2. Bramki: Ishmael Baidoo (55) - Tomasz Kołbon (31), Daniel Morys (33).
Hutnik Kraków - Motor Lublin 5:0. Bramki: Tomasz Wojcinowicz (9), Michał Kitliński (17), Abdallah Hafez (26), Sebastian Madejski (65 samobójcza), Kamil Sobala (69).

Górnik Polkowice - Śląsk II Wrocław 2:2. Bramki: Maciej Bancewicz (35), Mariusz Szuszkiewicz (71) - Adrian Bukowski (50), Maciej Pałaszewski (56 karny).

GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:2. Bramki: Grzegorz Janiszewski (88), Marcin Urynowicz (90) - Kacper Wełniak (37), Michał Żebrakowski (42).

Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz 2:0. Bramki: Eryk Kryg (45), Karol Smajdor (72).
35. kolejka (22-23.05): GKS Katowice - Bytovia (n. 18), Hutnik - Chojniczanka

Tabela
1. Górnik Polkowice 30 66 60-25
2. GKS Katowice 31 61 53-34
3. Chojniczanka Ch-ce 31 59 58-29
4. Wigry Suwałki 31 55 43-29
5. Garbarnia Kraków 31 49 41-40
6. KKS 1925 Kalisz 31 48 13 45-37
7. Skra Częstochowa 32 47 43-34
8. Stal Rzeszów 32 47 52-50
9. Śląsk II Wrocław 31 43 47-50
10. Motor Lublin 31 41 38-38
11. Sokół Ostróda 32 40 44-48
12. Hutnik Kraków 32 40 42-56
13. Pogoń Siedlce 31 37 51-51
14. Znicz Pruszków 30 33 34-49
15. Błękitni Stargard 32 33 34-60
16. Lech II Poznań 31 33 42-54
17. Olimpia Grudziądz 31 32 32-52
18. Bytovia Bytów 31 30 39-50
19. Olimpia Elbląg 31 29 33-45

III liga

Grupa mistrzowska

KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wielkopolska 0:4. Bramki: Oskar Kozłowski (42), Adrian Szynka (67, 90), Krzysztof Biegański (85). KP Starogard: Kotłowski - Sylwestrzak (58 P. Kowalczyk), Moskiewicz (46 Kuźniarski), Wiśniewski (69 Bohm), Wohlert (46 Górski), Ł. Kowalczyk (46 Mrozik), Wesołowski, Powszuk, Sosnowski, Piesio, Korpalski.

Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 3:6. Bramki: Michał Marczak (65), Przemysław Szur (71 samobójcza), Sebastian Dziadkowiec (73) - Sebastian Deja (15), Michał Miller (30, 44, 51), Sebastian Murawski (42), Radosław Stępień (63).

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0. Bramka: Jakub Stawski (4).
GKS Przodkowo - Świt Szczecin 1:5. Bramki: Michał Jeruć (81) - Shuma Namagatsu (19), Paweł Krawiec (44), Adam Ładziak (54 karny), Radosław Sareło (78), Szymon Kapelusz (87).
29. kolejka (22-23.05): Pogoń II - Radunia (n. 11), Bałtyk - Świt (s. 13), GKS Przodkowo - Polonia (s. 12), KP Starogard - Elana

Tabela
1. Radunia Stężyca 28 72 93-20
2. Świt Szczecin 28 63 64-21
3. Polonia Środa Wlkp. 28 60 60-27
4. KP Starogard 28 48 38-39
5. Elana Toruń 28 45 47-27
6. Bałtyk Gdynia 28 41 38-35
7. GKS Przodkowo 28 39 40-42
8. Pogoń II Szczecin 28 38 55-51

Grupa spadkowa

Gryf Wejherowo - Flota Świnoujście 1:3. Bramki: Przemysław Trytko (85) - Łukasz Kopeć (3), Grzegorz Tarasewicz (21), Damian Staniszewski (90).
Nielba Wągrowiec - Kotwica Kołobrzeg 1:2. Bramki: Rafał Leśniewski (73) - Artur Gieraga (6 karny), Michał Kozajda (90).

Unia Janikowo - Bałtyk Koszalin 0:0
Chemik Police - Unia Swarzędz 1:3. Bramki: Dominik Dąbrowski (40) - Mikołaj Łopatka (15), Radosław Barabasz (58 karny), Jan Paczyński (78).

Mieszko Gniezno - Gwardia Koszalin 0:1. Bramka: Adam Gross (90)
Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 1:1. Bramki: Stanisław Wędzelewski (72) - Piotr Skokowski (84).
Pomorzanin Toruń - Górnik Konin 0:0

29. kolejka (22-23.05): Unia J. - Mieszko (s. 17), Jarota - Bałtyk K. (s. 17), Sokół - Nielba (s. 17), Kotwica - Pomorzanin (s. 17), Unia S. - Górnik (s. 13), Flota - Chemik (s. 17), Gwardia - Gryf (s. 17).

Tabela
9. Sokół Kleczew 27 46 49-37
10. Kotwica Kołobrzeg 27 44 43-30
11. Unia Janikowo 27 40 38-43
12. Flota Świnoujście 27 39 37-43
13. Bałtyk Koszalin 27 37 51-44
14. Pomorzanin Toruń 27 37 27-25
15. Nielba Wągrowiec 27 36 52-47
16. Unia Swarzędz 27 35 42-32
17. Jarota Jarocin 27 34 52-43
18. Gwardia Koszalin 27 33 32-37
19. Gryf Wejherowo 27 25 35-59
20. Górnik Konin 27 12 20-68
21. Chemik Police 27 10 16-81
22. Mieszko Gniezno 27 4 13-89

IV liga

Grupa mistrzowska

Kaszubia Kościerzyna – Wierzyca Decka Pelplin 1:1. Bramki: Przemysław Żukowski (48) – Karol Styś (88). Wierzyca: Czaplewski – Orzechowski, Kuros (58 Styś), Bradtke, Manuszewski, R. Zieliński, Meler (46 Sławiński), Lewandowski (58 Racki), Skierkowski (76 Dirda), D. Zieliński, Jasiński.
Anioły Garczegorze – GKS Kowale 0:2. Bramki: Jan Przybyszewski (54), Krzysztof Kwasny (90+1). GKS Kowale: Piaseczny – Kujawski, H. Wilarski, Szuba, Przybyszewski, Kloskowski, Bluma, Garbowski, Kowalczyk, Przybylski, Kwasny.

Inne wyniki 22. kolejki: Gedania Gdańsk – Pogoń Lębork 3:0, Jaguar Gdańsk – Gryf Słupsk 2:0, Stolem Gniewino – Chojniczanka II Chojnice 0:0.

23. kolejka (22-23.05): Chojniczanka II Chojnice - Pogoń Lębork (n. 16), GKS Kowale - Gedania Gdańsk (s. 16), Gryf Słupsk - Anioły Garczegorze (s. 17), Wierzyca Decka Pelplin - Jaguar Gdańsk (s. 17), Stolem Gniewino - Kaszubia Kościerzyna (s. 15).

Grupa spadkowa

Wyniki 22. kolejki: Grom Nowy Staw – Wda Lipusz 2:1, GOSRiT Luzino – MKS Władysławowo 4:2, Lechia II Gdańsk – Jantar Ustka 1:2, Cartusia Kartuzy – Powiśle Dzierzgoń 1:2, Gwiazda Karsin – Arka II Gdynia 2:2. 23. kolejka (22-23.05): Jantar Ustka - MKS Władysławowo (s. 18), Arka II Gdynia - GOSRiT Luzino (n. 17), Wda Lipusz - Gwiazda Karsin (s. 16), Powiśle Dzierzgoń - Grom Nowy Staw (s. 16), Lechia II Gdańsk - Cartusia Kartuzy (n. 11).

Tabela
1. Stolem Gniewino 21 55 57-16
2. Kaszubia Kościerzyna 21 53 67-16
3. Jaguar Gdańsk 21 45 50-21
4. Gedania Gdańsk 21 34 42-34
5. Anioły Garczegorze 21 34 38-30
6. GKS Kowale 21 32 35-38
7. Pogoń Lębork 21 30 25-38
8. Gryf Słupsk 21 28 42-31
9. Wierzyca Pelplin 21 28 30-40
10. Chojniczanka II Ch-ce 21 27 43-29
11. Lechia II Gdańsk 21 26 47-37
12. Grom Nowy Staw 21 26 23-37
13. GOSRiT Luzino 21 25 27-35
14. Gwiazda Karsin 21 24 39-49
15. Cartusia Kartuzy 21 23 27-39
16. Arka II Gdynia 21 22 35-42
17. MKS Władysławowo 21 22 24-43
18. Powiśle Dzierzgoń 21 21 33-45
19. Jantar Ustka 21 21 35-49
20. Wda Lipusz 21 19 20-35
21. Sokół Zblewo 20 11 27-62

Regionalny Puchar Polski

Wierzyca Decka Pelplin, Sparta Sycewice, Powiśle Dzierzgoń i Bałtyk Gdynia zapewniły sobie awans do półfinałów regionalnego Pucharu Polski. Sparta w ćwierćfinale pokonała 3:2 Jaguara Gdańsk. Powiśle wygrało 1:0 z Arką II Gdynia, Bałtyk w Nowym Dworze Gd. ograł tamtejsze Żuławy 3:1, a Amator Kiełpino przegrał z Wierzycą Decką Pelplin 2:5. 26 maja Wierzyca podejmie Bałtyk, a Sparta gościć będzie Powiśle.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie