DECKA PELPLIN przegrywa z rezerwami Śląska Wrocław

Krystyna Paszkowska
TBS II Śląsk Wrocław / Wojciech Cebula
Drugie spotkanie dla drużyny DECKI, to wyjazd na, zawsze trudny, teren – Halę Kosynierkę. I chociaż w pamięci kibiców pelplińskiej drużyny pozostawały do sobotniego meczu wspomnienia rzutu równo z syreną - dającego DECE zwycięstwo - tym razem było zupełnie odwrotnie. TBS II Śląsk Wrocław 87 : 62 DECKA PELPLIN

Od pierwszych minut to Gospodarze narzucili swoje tempo gry, kontrolując całe spotkanie. W pierwszej kwarcie zdobycz punktowa DECKI zakończyła się po 5-minutach gry na liczbie 9, a Gospodarze nieprzerwanie powiększali przewagę, kończąc pierwsze 10 minut z 8-punktową przewagą. Początek drugiej kwarty to powolne rozkręcanie się drużyny DECKI, aby ostatecznie zakończyć pierwszą połowę stratą 5-ciu punktów do gospodarzy.

Gra DECKI po spotkaniu z trenerem w szatni z reguły wyglądała o wiele lepiej i tak samo było tym razem. Doprowadzenie do wyrównania po niespełna 2. minutach było bardzo optymistycznym prognostykiem na dalszą część spotkania. Jednak w tym momencie to doświadczenie Gospodarzy pokazało na co może liczyć DECKA tego dnia.

Zatrzymanie Gości przez wrocławian było bardzo skuteczne. 36,5 proc. trafionych rzutów z gry przez pelplinian nie mogło pozwolić nawet zbliżyć się w końcówce do “Śląska”. Ostatecznie Strata do wrocławian wyniosła 25 pkt. i to właśnie Gospodarze mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Na wyróżnienie w sobotnim meczu zasługuje double-double Mariusza Konopatzkiego (26 pkt, 11 zb), oraz występ Adriana Pajkerta (9 pkt, 75 proc. 3 p).

Trzeba też zwrócić uwagę na powrót pelplinian do meczu na przełomie 2-3 kwarty. Przed DECKĄ bez wątpienia kilka bardzo ważnych treningów, aby w najbliższym spotkaniu odprawić z kwitkiem przyjeżdżający Rawlplug Sokół Łańcut.

TBS II Śląsk Wrocław 87 : 62 DECKA PELPLIN