DECKA PELPLIN przegrywa w końcówce z Dzikami Warszawa

Krystyna Paszkowska
27. kolejka dla pelplinian była wyjazdowym spotkaniem z Dzikami Warszawa. Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli przełamać ostatnie dwie porażki i z takim nastawieniem jechali do stolicy. Niestety, nie udało się. Ostatecznie Dziki odwrócił przebieg meczu i wygrały z DECKĄ 3. punktami.

Cała pierwsza kwarta była bardzo nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Obie ekipy zanotowały sporo błędów, przechwytów po obu stronach, ale również i sporo celnych rzutów. Pierwsza kwarta z delikatnym wskazaniem na gospodarzy zakończyła się wynikiem 19-14.

W drugich 10-ciu minutach DECKA potrafiła odwrócić losy spotkania swoją konsekwentną i twardą grą w obronie. Walka o każdą piłkę na parkiecie i nieodpuszczanie silniejszym fizycznie zawodnikom pozwoliła zejść na przerwę z 2-punktowym prowadzeniem.

Druga połowa to popis tego z jakim nastawieniem przyjechała DECKA do Warszawy. Ławka zbudowała atmosferę, jak w meczu rozgrywanym przy udziale kibiców. Doping niósł zawodników z Pelplina dodając im mnóstwo energii. Niestety, Dziki potrafiły odwrócić sytuacje w meczu rozgrywając w swoim stylu 4-tą kwartę.

W końcówce meczu Dziki odskoczyły zawodnikom DECKI na 6 punktów, jednak goście mieli jeszcze szanse po celnym trafieniu Załuckiego z dystansu, jednak ostatnia próba na 6 sekund do końca meczu zakończyła się pudłem. Ostatecznie Dziki odwróciły przebieg meczu i wygrały z DECKĄ 3. punktami.

Jako pozytywne można ocenić powroty do dobrej dyspozycji Sączewskiego i Dzierżaka, jak i solidny mecz w wykonaniu Majewskiego, Załuckiego i Pietrasa. DECCE w tym sezonie pozostały do rozegrania 3 mecze, w których miejmy nadzieję wszyscy zapalą równocześnie i pokażemy rywalom prawdziwie #KoszykarskiPelplin

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 28. Kolejka Sobota, 20.03.2021r. Godz. 17:00 Decka Pelplin vs. Energa Kotwica Kołobrzeg Transmisja: TVCOM.pl Hala Sportowa przy ZKiW nr 1, Pelplin

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0