Wybierz region

Wybierz miasto

  XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III - dzień 2

  Wzgórze zamkowe
  Gniew, ul. Zamkowa/3

  11:00 Niedziela, 28 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Wielkimi krokami zbliża się czas pojedynków rycerskich w murach gniewskiego zamku. Już po raz dwudziesty czwarty będziemy świadkami potyczek joustingowych, do których staną najlepsi wojownicy z całego świata. To wyjątkowo prestiżowe towarzystwo zawita do Gniewu 27 i 28 czerwca br.

  Na wszystkich, którzy w ostatni weekend czerwca odwiedzą gniewski zamek czekać będzie wspaniałe widowisko rycerskie, potyczki turniejowe z kruszeniem kopii, gonitwy sprawnościowe i zabawy plebejskie.

  Program:
  11.00 - TURNIEJ KUSZNICZY

  12.00 - 17.00 - HISTORYCZNY PARK ROZRYWKI - warsztaty rzemieślnicze, codzienne zajęcia i treningi z bronią członków pocztów rycerskich, ubieranie koni i rycerzy w zbroje turniejowe,

  13.00 - GONITWY TURNIEJOWE – RUNDA V – starcie rycerzy na kopie, których celem jest ich skruszenie i wysadzenie przeciwnika z siodła (Męstwo vs Sprawiedliwość)

  14.00 - GONITWY TURNIEJOWE – RUNDA VI – starcie rycerzy na kopie, których celem jest ich skruszenie i wysadzenie przeciwnika z siodła (Roztropność vs Umiarkowanie)

  15.00 - MELEE – gra turniejowa rycerzy konnych z maczugami

  15.30 - CEREMONIA WRĘCZENIA NAGROD ZWYCIĘZCOM I ZAKOŃCZENIE XXIV MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU RYCERSKIEGO KROLA JANA III

  16.00 - MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY ZAMKOWEJ z udziałem chóru gregoriańskiego SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, że...Najdziwniejsze ciekawostki o Bożym Narodzeniu QUIZ