Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Gry planszowe – świadectwo cywilizacji

  Muzeum w Gniewnie
  Gniew, ul. Plac Zamkowy/2, +48 58 535 35 29

  Od 31.05.2017 do 20.10.2017

  • 15zł

  Obecnie obserwuje się renesans gier planszowych. Każdego roku wydawanych jest w samej tylko w Polsce kilkadziesiąt nowych tytułów. Organizowane są wielkie festiwale dla pasjonatów tej formy rozrywki. My swoją wystawą sięgamy w przeszłość, prezentując historię, rozwoju gier planszowych, by wszystkim zainteresowanym pokazać, że gry od zawsze towarzyszyły człowiekowi.
  Dzięki naszej wystawie dowiesz się, czy łowcy mamutów znali gry, jakie gry odkrywamy w egipskich piramidach, czy Grecy oprócz zawodów na olimpiadach mieli czas na gry, w jakie gry grali legioniści rzymscy, czy szachy były najpopularniejszą grą w średniowieczu. Wystawa ta jest próbą poszukania odpowiedzi na pytania: czy gry zawsze towarzyszą człowiekowi, jeśli tak to jakie? Czy każda cywilizacja miała swój rodzaj gry dla niej charakterystyczny? Jakie gry cieszyły się popularnością przez wieki?
  Na wystawie prezentowane są unikatowe zabytki związane z grami planszowymi pochodzących zarówno z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz ośrodków muzealnych z całej Polski m.in. Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

  Ważnym elementem będą także kopie gier, które udostępnione zostaną zwiedzającym do samodzielnej rozrywki, m.in. gry indiańskie, mankala (najstarsza gra świata), gra hneftafl (szachy wikingów), gra z Ur. Ekspozycje wzbogacą kolorowe plansze, na których zaprezentowane zostaną ilustracje związane z różnymi okresami historycznym, grami, jak i zasadami gry.

  Chcemy by wystawa stała się miejscem rozrywki dla całych rodzin – kolorowa oraz otwarta forma ekspozycji pozwoli na spędzenie długich chwil w świecie najstarszych i najważniejszych gier planszowych świata. W ramach wystawy zorganizowane zostaną warsztaty gier planszowych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie