Tczewianie rywalizowali w międzynarodowym turnieju. Biało-czerwoni w Danii

Zbigniew Brucki
Cztery tczewskie drużyny występujące w barwach Wisły Tczew grały w Danii w siedmiodniowym piłkarskim turnieju Vildbjerg Cup 2009. Podopieczni trenerów Wojciecha i Janusza Fabichów zostali zgłoszeni do zawodów ...

Cztery tczewskie drużyny występujące w barwach Wisły Tczew grały w Danii w siedmiodniowym piłkarskim turnieju Vildbjerg Cup 2009.

Podopieczni trenerów Wojciecha i Janusza Fabichów zostali zgłoszeni do zawodów jeszcze przed połączeniem dwóch tczewskich klubów, Wisły i TKP, więc w turnieju reprezentowali biało-czerwone barwy Wisły. Tczewianie wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej Wisła wystawiła dwa zespoły. Lepiej spisali się podopieczni Wojciecha Fabicha, w kategorii rocz. 1996. Jedna z drużyn zajęła drugą, a druga - piątą pozycję. Wychowankowie Janusza Fabicha zajęli lokaty 5-8 oraz dziewiątą. W turnieju, w różnych kategoriach, wystąpiło ponad 500 drużyn z Europy i Afryki.
W kat. rocz. 1996 Wisła A z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację grupową. Wisła B na tym etapie zajęła drugie miejsce w grupie. W ćwierćfinale Wisła B okazała się lepsza od Dall/Ferslev IF (padł remis 1:1, a zgodnie z regulaminem o awansie decydowała ilość wykonywanych rzutów rożnych - taka ciekawostka). W drugim ćwierćfinale Wisła A prowadziła 2:0 z Kjellerup IF, ale przegrała 2:3. W półfinale Wisła B wzięła odwet na pogromcach klubowych kolegów i pokonała Kjellerup IF 2:1. Trzy godziny później w finale biało-czerwoni nie dali rady Slagelse B&I2 ulegając 0:4.

W kat. rocz. 1998 Wisła I zajęła trzecie miejsce w jednej z grup eliminacyjnych, co dało występ w tzw. turnieju pocieszenia, którego najwyższą stawką było dziewiąte miejsce w zawodach. Tczewianie wygrali ten Dominus Cup pokonując wszystkich rywali. Drugi zespół Wisły zajął pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, ale w ćwierćfinale uległ 0:6 Borussii Mohnsen i został sklasyfikowany na miejscach 5-8.
Wisła Tczew (Gryf) - rocznik 1996: Oskar Walkowiak, Paweł Dragoński - Bartosz Piekarski, Paweł Szramka, Paweł Plewniak, Jakub Wilczewski, Piotr Maszka, Jakub Żurawski, Kamil Mróz, Jakub Niewiarowski, Rafał Wszołek, Mateusz Iwanowski, Michał Haftkowski, Kamil Grabarczyk, Rafał Rekowski, Łukasz Fabich, Daniel Lorkowski, Szymon Budych, Karol Barsul, trener Wojciech Fabich.
Wisła Tczew (Gryf) - rocznik 1998: Jakub Posorski, Mateusz Klinkusz - Michał Kalinowski, Artur Stawikowski, Paweł Gawroński, Aleksander Jurczyński, Miłosz Manuszewski, Dawid Borkowski, Maciej Kołodziejczyk, Karol Lasota, Kacper Lipski, Kamil Ulerych, Dawid Abramek, Jan Zalewski, Krystian Karpiuk, Damian Mróz, Wojciech Musiał, Daniel Kizlich, Maksymilian Jurczyński oraz Patryk Tyborski i trener Janusz Fabich.