0d lewej stoją: K 0d lewej stoją: K

0d lewej stoją: K. Kleina, K. Łukowska i I. Wólczyńska (© Krystyna Paszkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na casting do tegorocznych wyborów Miss Polski i Miss Polski Nastolatek zgłosiło się dziewiętnaście dziewcząt w wieku 16-24 lata z Gdańska, Gdyni, Elbląga oraz z powiatów: tczewskiego, starogardzkiego, kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego. Co ciekawe, niemal wszystkie dziewczęta po raz pierwszy zdecydowały się na udział w konkursie piękności. Tylko trzy z nich miały już za sobą przygodę w wyborach miss lub w konkursie na fotomodelki. Przez pierwsze "sito" organizatorzy przepuścili piętnaście dziewcząt.

- Właściwie, to już nie musimy organizować drugiego castingu - stwierdził Henryk Czoska, dyr. Regionalnego Biura Miss Polski i Miss Polski Nastolatek w Gdańsku - zadowolony z frekwencji i z samych kandydatek, które pojawiły się w niedzielne popołudnie w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. - Ostatnia szansą dla dziewcząt, które nie zgłosiły się w Tczewie jest jeszcze casting w "Mieście Aniołów" w Gdańsku, który odbędzie się 31 stycznia o godz. 17. Dziewczęta powinny zabrać buciki na wysokim obcasie, sukienki koktajlowe lub wieczorowe oraz stroje kąpielowe.
Wśród pełnoletnich kandydatek do dalszych eliminacji zakwalifikowały się po dwie gdańszczanki i mieszkanki powiatu tczewskiego oraz po jednej mieszkance Malborka i Sztumu. Wśród nastolatek najwięcej, bo trzy reprezentantki miało Trójmiasto, dwie z powiatu malborskiego i po jednej z Elbląga, Kwidzyna, Sztumu, i Sztumu.
Najwyższe z dziewcząt mierzą 180cm, najniższe - 168 cm. Niemal z marszu na castingu pojawiła się Magdalena Jaszczerska. - O castingu dowiedziałam się dopiero dzisiaj o 12.00, więc nie miałam zbyt dużo czasu na przygotowania, ale i tak zdecydowałam się spróbować - stwierdziła z rozbrajającym uśmiechem uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.
A wybory już 27 lutego w CKiS w Tczewie. Udział w nich zapowiedziała Anna Jamróz, Miss Polski 2009 rodem z Rumii.
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!