Szkoła Podstawowa w Gniewie Szkoła Podstawowa w Gniewie

(© ANDRZEJ LIS-RADOMSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za kilkanaście dni możemy poznać firmę, która zaprojektuje i wybuduje nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Gniewie.

Po kilku latach politycznych przepychanek - i szukania w ciasnym budżecie gminy środków na zainwestowanie w placówkę - gniewskim radnym wreszcie udało się zabezpieczyć pieniądze na rozbudowę szkoły. Ogłoszono też już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” nowej części dydaktycznej wraz z blokiem żywieniowym. Otwarcie ofert nastąpi w piątek, 4 listopada, a zwycięzca przetargu będzie miał czas na ukończenie inwestycji do końca czerwca 2018 r.

- W pierwszym etapie rozbudowy szkoły powstanie nowa część dydaktyczna z sześcioma salami, łącznik do starego obiektu oraz pomieszczenia pełniące funkcje, które dotąd były świadczone na niezadowalającym poziomie, jak szatnia, stołówka i świetlica - wyjaśnia Tomasz Sikora, wiceburmistrz Gniewa. - Mamy nadzieję, że szkoła stanie się przez to mniej ciasna. Wybrana przez nas koncepcja, jedna z trzech, zakłada także budowę sali gimnastycznej, która powstanie w drugim etapie rozbudowy. Kubaturowo nowy obiekt będzie porównywalny ze starym.

Ze zbliżającej się wielkimi krokami inwestycji cieszy się szkolna społeczność. Nie tylko uczniowie oraz ich nauczyciele, ale także rodzice. W ubiegłym roku pisaliśmy o proteście tych ostatnich, obawiających się o stan 130-letniego budynku, a co za tym idzie, o bezpieczeństwo swoich pociech.

- Najzwyczajniej w świecie boimy się posyłać tu nasze dzieci - alarmowali. - Szkoła jest obecnie przepełniona do tego stopnia, że przy problemach z konserwacją obawiamy się, jak długo jeszcze tutejsze stropy utrzymają ciężar uczniów.

Czytaj więcej w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Tczewskiego"!

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!