Lekarzom nie udało się uratować poważnie rannego motorowerzysty, który ucierpiał w wypadku, który miał miejsce wczoraj, 24 maja, w Opaleniu (gm. Gniew). Mężczyzna zmarł w szpitalu.

We wtorek, 24 maja, o godzinie 11.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową nr 90 w miejscowości Opalenie (gm. Gniew). Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów z pobliskiego komisariatu, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motorowerem marki kingway 82-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi, który jechał drogą krajową w kierunku Kwidzyna - wyjaśnia st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - W wyniku tego zdarzenia doszło do zderzenia skutera z samochodem. Kierowca jednośladu trafił do szpitala, jednak obrażenia jakich doznał mieszkaniec powiatu tczewskiego okazały się śmiertelne.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę audi na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!