Bal Mestwina w Pelplinie, to wspaniała zabawa o charakterze charytatywnym, teraz pora po prostu tylko na dobrą zabawę Bal Mestwina w Pelplinie, to wspaniała zabawa o charakterze charytatywnym, teraz pora po prostu tylko na dobrą zabawę

Bal Mestwina w Pelplinie, to wspaniała zabawa o charakterze charytatywnym, teraz pora po prostu tylko na dobrą zabawę (© Krystyna Paszkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jedni wolą kameralne zabawy, choćby bale przebierańców, inni gustują w okazałych balach miejskich. Na mapę takich właśnie okazałych imprez wrócił Bal Sportowca w Pelplinie

W styczniu i lutym nie będzie brakowało w powiecie tczewskim karnawałowych atrakcji.
30 stycznia w Dzień Tczewa uroczyście zainaugurowany zostanie Rok Jubileuszowy upamiętniający 750-lecie nadania Tczewowi praw miejskich. Władze miasta zapraszają na tę uroczystość. A zainauguruje ją o godz. 9 otwarcie wystawy "Pradzieje Tczewa" w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły.
Jak mówią organizatorzy, ta "Wystawa - niczym wehikuł czasu - zabierze zwiedzających w zamierzchłą przeszłość. Do czasów, które - choć tak odległe - stanowią nasze dziedzictwo i miały wpływ na naszą teraźniejszość. To wędrówka przez tysiące lat prehistorii i historii naszych ziem w epoce kamienia, brązu, żelaza, okresu wpływów rzymskich i wczesnego średniowiecza. Fabryka Sztuk podjęła się trudnej próby odtworzenia realiów pradawnej rzeczywistości oraz sposobu życia naszych przodków. Na wystawie przedstawione zostaną sceny rodzajowe z ich codziennych zajęć - jak polowali, uprawiali ziemię, wyrabiali narzędzia, gdzie mieszkali, w co się ubierali i jak przygotowywali posiłki. Dzięki nowoczesnym technikom multime-dialnym - wzbogacającym wystawę - będziemy mogli usłyszeć odgłosy ich codziennego życia, poczujemy nawet zapach dymu z paleniska. Odwzorowane zostaną również stanowiska archeologiczne z terenów Tczewa. Pozyskane podczas wykopalisk zbiory będą prezentowane na wystawie. Niektóre eksponaty będzie można nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć i nauczyć się nimi posługiwać."
Integralną częścią obchodów 750-lecia Tczewa będzie I Bal Sambora. Będzie to z pewnością jedno z największych wydarzeń tegorocznego karnawału. Bal odbędzie się 6 lutego w sali Centrum Kultury i Sztuki, początek o godz. 20.00.
- Będzie to niepowtarzalna noc pełna wrażeń wypełniona gorącymi rytmami muzyki zespołu Cover Garden, które poderwą do tańca wszystkich Gości! - zapewnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji.
Na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje, jak: występ Królewskiej Orkiestry Salonowej z Gdańska, czy zadziwiające pokazy magii w wykonaniu utalentowanego polskiego iluzjonisty - Tomasza Vinici.
Cena biletu dla dwóch osób - 320 zł! ( w cenie biletu specjalne menu). Alkohol będzie można zakupić na miejscu.
Informacje na temat Balu oraz zakup karnetów - w Centrum Kultury i Sztuki (Tczew, ul. Wyszyńskiego 10), tel. 58 531 07 07.
Tego samego dnia będzie się można też wybrać na "Fiestę Karnawałową" do restauracji Piaskowej w Tczewie.


13 lutego 2010 r. (godz. 20) w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora odbędzie się Bal Sportowca. Impreza zostaje reaktywowana w Pelplinie po kilkunastu latach( ostatni odbył się na początku lat 90-tych). Organizatorzy Balu Sportowca , którymi są Klub Sportowy "Wierzyca" Pelplin, Zespół Szkół nr 1 w Pelplinie, Klub Sportowy "Centrum" Pelplin oraz UKS Jedynka zaplanowali, m.in. wybór sportowca roku, trenera roku oraz "sportowej nadziei" Miasta i Gminy Pelplin. Uhonorowane zostaną także osoby, które wniosły w przeszłości wybitny wkład w rozwój sportu w naszej gminie. Przewidziana jest też loteria fantowa, w której główną nagrodą będzie zagraniczna wycieczka dla dwóch osób.
Bilety na bal w cenie 110zł od osoby (220 od pary) można nabywać w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora, tel. 058 536 17 68. Organiatorzy zapewniają wspaniałą zabawę i wykwintne menu.
A dla miłośników lektury w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie dziś o godz. 17 promocja nowej książki Andrzeja Grzyba "Między skałami i chmurami Morza Norweskiego". To kolejny reportaż z podroży, którą autor - regionalista i literat mieszkający w Czarnej Wodzie, obecnie także senator Platformy Obywatelskiej - odbył wraz z grupą kilku przyjaciół. Czym jest podróż dla Andrzeja Grzyba? Jak sam napisał w książce: "Podróż jest tajemnicą, zawsze kryje mniejsze i większe niespodzianki, zaskoczenia zadziwienia. Podróż jest darem owiniętym, zapakowanym, przewiązanym w mgłę dni przyszłych, w węzły czasu przyszłego, niewiadomego".


Mamy bilet

Dla Czytelnika, który jako pierwszy zadzwoni dziś - 22 stycznia - w g. 10-12 do redakcji w Tczewie pod nr tel. 58 530 41 01 i od-powie na pytanie: Który raz organizowany jest Bal Sambora - mamy bezpłatną wejściówkę dla pary na ten bal.
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!