Do rąk czytelników trafił nowy album z fotografiami wykonanymi przez Artura Sochę, naszego byłego fotoreportera. Tym razem autor spojrzał z nieba na północną część Kaszub. Album „Kaszuby z nieba widziane” zawiera ponad 400 zdjęć ukazujących zakątki te bardziej i mniej znane.

Pierwszy album fotograficzny Artura Sochy ukazał się w 2007 roku i pokazywał piękno Kaszub środkowych, zwanych Szwajcarią Kaszubską. Teraz czytelnicy mogą spojrzeć spod nieba na inne tereny Kaszub, te bliżej morza – Gdynię, Rumię, Redę, Rewę, Puck, Władysławowo, Rozewie, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę. Album jest już dostępny w księgarniach Kartuz oraz Trójmiasta.
– To jakby kontynuacja mojego pierwszego albumu fotograficznego „Kaszuby z nieba widziane”, ale tym razem pokazuję północną część Kaszub - od Gdańska po Hel – mówi Artur Socha. – Album zawiera zdjęcia, na których zobaczyć można miejsca znane i charakterystyczne dla Trójmiasta oraz innych miasteczek w nadmorskim pasie, jak i te mniej znane, ale równie urokliwe. Mój pierwszy album ukazał się w 2007 roku i pokazywał piękno Kaszub środkowych, zwanych Szwajcarią Kaszubską. Cieszył się tak dużym powodzeniem, że w 2009 roku nastąpiło jego wznowienie. Teraz czytelnicy mogą spojrzeć spod nieba na inne tereny Kaszub, te bliżej morza.
W nowym albumie są zdjęcia z kilku lotów, jakie autor odbył w latach 2007 i 2008.
– Dzięki wielu życzliwym ludziom mogłem wzbić się w chmury balonem, a potem przesiadłem się do niewielkiej Wilgi. Oba albumy, to efekt tych lotów i niesamowitych przeżyć. Podczas jednego lotu, który w zależności od pogody i przyjętej trasy trwał od 1,5 do 3 godzin, wykonywałem średnio 1,5 tysiąca zdjęć – dodaje Artur. – Przeglądnięcie wszystkich, ich segregacja wstępna, a potem kolejne, pozwalające wyłonić ujęcia najciekawsze, najładniejsze, zajęło mi prawie dwa lata.
Każde z zamieszczonych w albumie zdjęć jest inne, ma inny klimat i inne wywołuje emocje. Ale każde urzeka i sprawia, że oglądający je czuje się jakby sam na chwilę wzbił się w przestworza i podziwiał miasta, wioski i kolorową szachownicę pól między nimi, a także niesamowitą grę barw morskiej wody, piasku plaż i otaczającej miasta zieleni.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pati (gość)

Album „internetowo” można kupić wchodząc na stronę http://kruk.osdw.pl/ jest to księgarnia Biały Kruk w Kartuzach.

gf (gość)

Witam, może ktos wie gdzie internetowo mogę kupic II edycje albumu (ta o polnocnych Kaszubach)?

Marek Biegalski (gość)

Oprócz malowniczych Kaszub na Pomorzu jest także majestatyczne i piękne Kociewie ze swą prastarą stolicą - Starogardem Gdańskim. I tu zapewne ważliwe oko fotograficznego obiektywu dojrzy nie jedną, a bardzo wiele atrakcji architektonicznych, przyrodniczych i krajobrazowych znad jezior, pól i lasów. Stare grodziska, gotyckie świątynie, monumentalne baszty i "groźnie" wyglądające mury obronne to tylko niektóre osobliwości Kociewia. Prawdziwą jednak ozdobą tej pomorskiej krainy i najwyższą wartością regionu są bardzo uczciwi, niebywale ambitni, wszechstronnie - przeważnie artystycznie - uzdolnieni i wytrwali, pracowici ludzie - mieszkańcy Kociewia. Zapraszamy do nas serdecznie i prosimy o barwne, przepiękne fotografie.