Jednostka w Morzeszczynie ma otrzymać taki wóz jak strażacy z Gniewa Jednostka w Morzeszczynie ma otrzymać taki wóz jak strażacy z Gniewa

Jednostka w Morzeszczynie ma otrzymać taki wóz jak strażacy z Gniewa (© Krystyna Paszkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzeszczynie otrzyma nowoczesny samochód strażacki. Nowy pojazd będzie kosztował prawdopodobnie około 550 tys. zł.

- Środki na wóz będą pochodzić z kilku źródeł - Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP w Gdańsku przy współudziale Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - 150 tys. zł, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Gminy Morzeszczyn - mówi Piotr Laniecki, wójt Morzeszczyna. - To ma być taki pojazd, jaki w ubiegłym roku otrzymała gniewska jednostka - z napędem na cztery koła.
Obecnie ochotnicy z Morzeszczyna mają do dyspozycji dwa wozy. Tak zwany średni, to już 21-letni star244. To jego ma zastąpić nowy samochód średni ratownictwa technicznego. Drugim z pojazdów jednostki w Morzeszczynie jest samochód ciężki - jelcz. Jest on jeszcze bardziej wysłużony od stara. Już od 25 lat służy miejscowym strażakom.
- W ciągu najbliższych trzech lat mamy dostać jeszcze jeden wóz - mówi Marek Szlagowski, prezes Zarządu Gminnego OSP w Morzeszczynie. - Jego zakup będzie możliwy w ramach programu Bezpieczny Powiat.
Obecnie jednostka skupia 31 ochotników. Co prawda nie funkcjonuje przy niej Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, ale w ciągu ostatnich kilku lat 15 nowo wstępujących do jednostki, to młodzi mężczyźni w wieku 18-21 lat. Warto też zaznaczyć, że w turniejach wiedzy pożarniczej uczniowie z miejscowej szkoły zbierają laury, a to dobrze wróży na przyszłość.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Więcej na temat: