Europejska Noc Muzeów upłynęła w tym roku w Fabryce Sztuk w Tczewie pod znakiem lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.- Taką tematykę zainspirowała otwarta przez nas w styczniu, pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, wystawa pt. "20 lat wolności. Tczew 1920-1939" - tłumaczy Alicja Gajewska, dyretor Fabryki Sztuk w Tczewie.

W związku z tym podczas Nocy Muzeów w Tczewie nie zabrakło atrakcji o międzywojennym uroku. Na rozstawionej na dziedzińcu scenie szkoła Stakato prezentowała najpopularniejsze tańce tego okresu, a tacy wykonawcy, jak m. in. Baba Band, śpiewali zarówno własne utwory inspirowane międzywojenną muzyką, jak i utwory ówczesnych gwiazd. Nie zabrakło też zwiedzania wystaw i zabaw plastycznych (swoją ofertę pod tym względem przygotowało też Muzeum Wisły), a wśród atrkacji pojawiły się nawet... zabytkowe cadillaki.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!