Bieg Sambora w Tczewie. Rekordowa liczba uczestników! [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Zbigniew Brucki
10 km mieli do pokonania uczestnicy XXV Ulicznego Biegu Sambora, który odbył się dzisiaj, 7 listopada, na ulicach Tczewa. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników - aż 439. Wygrał Marek Kowalski z Żukowa.

W Biegu Sambora mogli wziąć udział zawodnicy w wieku powyżej 16 lat. Uczestnicy biegu głównego wystartowali z popularnej Kanonki w samo południe. Pobiegli ulicami Starego Miasta i osiedla Czyżykowo.

W głównych rolach wystąpili przyjezdni. Najlepszy czas, 30.29 min., osiągnął Marek Kowalski z Żukowa. Drugi był - osiągając wynik o zaledwie 2 sekundy gorszy od zwycięzcy - Bogdan Semenowycz z Ukrainy, a trzeci z kolei Łukasz Kujawski z Żukowa (30.40 min.).

Wśród pań niepokonana była Marta Krawczyńska z Malborka z czasem 37.23 min. Kolejne miejsca na podium zajęły Małgorzata Tuwalska z Gdańska (39.36 min.) oraz Elżbieta Tuwalska, również z Gdańska (40.39 min.).

Z tczewian najlepszy okazał się Krzysztof Pawłowski z Biegającego Tczewa, który zajął 9. miejsce z czasem 34.29 min.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, a uczestnicy biegu głównego również unikatowe koszulki. Na tych, którzy w poszczególnych kategoriach zajęli lokaty 1-3 czekały nagrody rzeczowe. Ci, którzy w biegu głównym (wśród mężczyzn i kobiet) uplasowali się na pozycjach 1-3, otrzymali nagrody pieniężne: po 700 zł za pierwsze miejsca, 500 zł za drugie i 300 zł za trzecie. Wśród tych, którzy ukończyli bieg, rozlosowanych zostało także 50 nagród niespodzianek.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie