Bardzo trudne warunki na pomorskich drogach - zawieje i zamiecie śnieżne

Na Pomorzu panują bardzo trudne warunki jazdy. Na drogach leży błoto pośniegowe i śnieg. Utworzyły się koleiny. Jest bardzo ślisko. Jazdę utrudnia okresami padający śnieg i silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie. Lokalnie możliwy jest marznący deszcz.

Kierowcy powinni szczególnie uważać na krajowej szóstce w okolicach Gdyni, na odcinku Miastko-Gdańsk oraz na trasie Człuchów - Tczew.

Pracownicy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewniają, źe jezdnie były odśnieżane całą noc. Jednak sytuację utrudnia padający śnieg.

Najwięcej pługów pracuje na krajowej jedynce w okolicy Tczewa, na szóstce - w okolicy Słupska i w rejonie Kościerzyny.

red

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.01.2010, 14:47

yyyy

29.01.2010, 20:10

DZIS TO JESZCZE NIE JEST NAJGORZEJ WCZORAJ PO 4 NAD RANEM WYJECHALAM Z DZIECMI DO WARSZAWY NA KONTROLE MIALAM BYC TAM NAGODZINE 9 .00 A DOJECHAŁAM PRAWIE W POŁUDNIE ALE NA NIEKTÓRYCH ODCINKACH BYLY TAKIE ZASPY ZE SZOK A PRZYTYM TWORZYLY SIE KORKI BO SAMOCHODY SIE ZAKOPYWALY LUB STAWAŁY W POPRZEG DROGI... .LUDZIE ODPOWIEDZIALNI ZA ODSNIERZANIE ZAPOMNIELI ZE W NOCY TEŻ TRZEBA ODSNIERZAC TYMBARDZIEJ PRZY TAKIEJ POGODZIE ;

29.01.2010, 10:25

Szkoda gadać wszyscy kase biorą a drogi jak zawalone tak zawalone, a parkingach juz nic nie mówie :/ dnia 28,01,10r przejechać trase człuchów debrzno przez barkowo to byl nie lada wyczyn 1.5godz w jedna str. (normalnie max 30min...) , jedziesz i nie wiesz czy juz jestes na poboczu czy nie , samochody w rowach , pług jedzie ale to nic nie daje z powrotem zawiewa , powinien jeździc kilka razy w ta i z powrotem, a gdzie podziały sie "Rotory" ?? to jest najlepsze na snieg !!!
]ps . władze zastanówcie się >>>>?????

29.01.2010, 08:35

ja wczoraj wieczorem jechałam za takim delikwentem, łyżka - jak piszesz- 30 cm nad ziemią, śnieg się mieli pod kołami, a on tylko w te zaspy na skrzyżowaniach piachem sypnie. nie wiem po co, bo jak tyle śniegu na ziemi zostawia, to ten piach może sobie już darować

28.01.2010, 21:04

właśnie mijałem się z pracującym pługiem na trasie Skórcz- Wielbrandowo.Łyżka 30 cm nad zaspami i więcej bałaganu na drodze niż pożytku. A kilometrówka leci , przepału nie ma , więc ok . A ty kierowco radz sobie sam !

28.01.2010, 13:21

ja nie chcę nieskończonej liczby, tylko jednego, który by przejechał raz na jakiś czas. Powiat gdański, wstydź się. Przy wyborach przypomnimy sobie i was i waszej pracy

28.01.2010, 12:30

tle, że jak nie widać przez caaały dzień ani 1 (słownie :jednego), to można się delikatnie mówiąć wkur..

28.01.2010, 12:01

nieskończona liczba? Przy tak intensywnych opadach nie ma rady na śnieg.

28.01.2010, 11:47