kradzież roweru w Tczewie kradzież roweru w Tczewie

(© KPP Tczew)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj rano policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru.

Mieszkaniec Tczewa został zatrzymany na dworcu PKP, gdy próbował dotrzeć na mecz piłki nożnej. Funkcjonariusze doprowadzili go do policyjnego aresztu.

- Do przestępstwa, o której 18-latek jest podejrzewany, doszło 18 maja na parkingu rowerowym przy ul. Pomorskiej w Tczewie – tłumaczy st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie. - Sprawca ściągnął szyfrowane zabezpieczenie rowerowe i odjechał skradzionym rowerem. Funkcjonariusze, którzy zaraz po złożeniu zawiadomienia zajęli się sprawą, ustalili dane sprawcy przestępstwa, a także zabezpieczyli skradziony rower, który złodziej sprzedał w lombardzie. Policjanci zwrócili go właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych usłyszał zarzuty kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby dbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów – apeluje Krajewski. - Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy też numery fabryczne roweru, ponieważ przypadku utraty policjanci zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!