Wybierz miasto

Wojewódzka liga juniorek młodszych. Agro otwiera, a Sambor zamyka tabelę

Autor: Władysław Prabucki, Zbigniew Brucki

2005-11-02, Aktualizacja: 2005-11-02 10:31

Występujące w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych dwie kociewskie drużyny po dwóch kolejkach plasują się na przeciwległych biegunach tabeli. Szczypiornistki Agro Kociewia Starogard Gd.

Występujące w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych dwie kociewskie drużyny po dwóch kolejkach plasują się na przeciwległych biegunach tabeli. Szczypiornistki Agro Kociewia Starogard Gd. z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzą stawce sześciu drużyn. Juniorki Sambora Tczew po dwóch porażkach okupują ostatnią pozycję.

Po zwycięstwie z mistrzyniami Polski z MTS Kwidzyn, piłkarki ręczne Agro Kociewia Starogard nie spoczęły na laurach. W sobotę wygrały we własnej sali z UKS PTS Gdańsk 17:14 (9:8).
    W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Potężne bomby z drugiej linii Agnieszki Błąk i Joanny Klin często trafiały w poprzeczkę bramki rywalek. Starogardzianki odskoczyły w 34 min. spotkania, a potem już do końca kontrolowały wynik.
    - Z gdańszczankami grało się nam ostatnio bardzo ciężko, często musieliśmy uznawać ich wyższość - powiedział Andrzej Piechowski, trener piłkarek ręcznych Agro Kociewia Starogard Gd. - Dlatego cieszy to zwycięstwo, zwłaszcza, że wystąpiliśmy osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodniczek, Anny Etz oraz Pauliny Kubisz.

Po raz drugi w tym sezonie nie powiodło się juniorkom tczewskiego Sambora. Tczewianki na własnym parkiecie uległy MTS Kwidzyn 27:34 (14:21). Przyjezdne już do przerwy wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę. W II połowie kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie taki sam dystans utrzymały do końcowych gwizdków.
    Trzeci mecz tej kolejki, AZS AWFiS Gdańsk - Łączpol Gdynia został przełożony na inny termin.
    W następnym spotkaniu rozpędzone starogardzianki będzie się starał powstrzymać właśnie Sambor Tczew. Pojedynki derbowe pomiędzy tymi zespołami zawsze były emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.