Wybierz region

Wybierz miasto

  Wojewódzka liga juniorek młodszych. Agro otwiera, a Sambor zamyka tabelę

  Autor: Władysław Prabucki, Zbigniew Brucki

  2005-11-02, Aktualizacja: 2005-11-02 10:31

  Występujące w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych dwie kociewskie drużyny po dwóch kolejkach plasują się na przeciwległych biegunach tabeli. Szczypiornistki Agro Kociewia Starogard Gd.

  Występujące w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych dwie kociewskie drużyny po dwóch kolejkach plasują się na przeciwległych biegunach tabeli. Szczypiornistki Agro Kociewia Starogard Gd. z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzą stawce sześciu drużyn. Juniorki Sambora Tczew po dwóch porażkach okupują ostatnią pozycję.


  Po zwycięstwie z mistrzyniami Polski z MTS Kwidzyn, piłkarki ręczne Agro Kociewia Starogard nie spoczęły na laurach. W sobotę wygrały we własnej sali z UKS PTS Gdańsk 17:14 (9:8).
  W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Potężne bomby z drugiej linii Agnieszki Błąk i Joanny Klin często trafiały w poprzeczkę bramki rywalek. Starogardzianki odskoczyły w 34 min. spotkania, a potem już do końca kontrolowały wynik.
  - Z gdańszczankami grało się nam ostatnio bardzo ciężko, często musieliśmy uznawać ich wyższość - powiedział Andrzej Piechowski, trener piłkarek ręcznych Agro Kociewia Starogard Gd. - Dlatego cieszy to zwycięstwo, zwłaszcza, że wystąpiliśmy osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodniczek, Anny Etz oraz Pauliny Kubisz.


  Po raz drugi w tym sezonie nie powiodło się juniorkom tczewskiego Sambora. Tczewianki na własnym parkiecie uległy MTS Kwidzyn 27:34 (14:21). Przyjezdne już do przerwy wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę. W II połowie kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie taki sam dystans utrzymały do końcowych gwizdków.
  Trzeci mecz tej kolejki, AZS AWFiS Gdańsk - Łączpol Gdynia został przełożony na inny termin.
  W następnym spotkaniu rozpędzone starogardzianki będzie się starał powstrzymać właśnie Sambor Tczew. Pojedynki derbowe pomiędzy tymi zespołami zawsze były emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.


  • Agro Kociewie


  Woźniak, Gemska, Gródek - Robaczyńska 2, Szamocka 2, Błąk 7, Płachecka 1, Klin 5, Zaborowska, Chmiel, Etz, Potocka.

  • Sambor


  Piotrowska, Mlotek, Oleksiak - Bieszek 4, Zielińska 2, Nowicka, Wiącek 6, J. Szlija 4, Lipiak, Hetmańska 6, Lepacka 5.


  • Tabela


  1. Agro 2 4 36:31

  2. MTS 2 2 36:31

  3. AZS AWFiS 1 2 37:31

  4. UKS PTF 2 2 37:37

  5. Łączpol 1 0 20:23

  6. Sambor 2 0 58:71

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)