Wybierz region

Wybierz miasto

  W tczewskim ODK Śródmieście II

  Autor: Zbigniew Brucki

  2005-10-26, Aktualizacja: 2005-10-25 16:30

  W tczewskim Osiedlowym Domu Kultury Śródmieście II odbył się doroczny Jesienny Turniej Tenisa Stołowego dla młodzieży do lat 16 i dzieci niezrzeszonych w klubach sportowych.

  W tczewskim Osiedlowym Domu Kultury Śródmieście II odbył się doroczny Jesienny Turniej Tenisa Stołowego dla młodzieży do lat 16 i dzieci niezrzeszonych w klubach sportowych.


  W imprezie udział wzięło 33 miłośników pingponga z kilku tczewskich szkół. W młodszej kategorii wiekowej wystartowało 19 chłopców z tczewskich podstawówek. Podzielono ich na dwie grupy eliminacjyne, w których rywalizowali systemem każdy z każdym. Dwaj czołowi gracze z każdej grupy awansowali do finałowych rozgrywek, w których również każdy z każdym walczyli o zwycięstwo w całym turnieju. Z grupy pierwszej awans do finałowej czwórki wywalczyli Michał Feliniak (wygrał wszystkie spotkania) i Dawid Łeppek, który uległ tylko grupowemu zwycięzcy. Z grupy drugiej prawo występu w finałowych potyczkach zdobyli Dawid Storma i Maciej Gleizner. Z czwórki finalistów najlepszy okazał się Łeppek pokonując wszystkich rywali. Drugi był Feliniak, trzeci - Storma, a czwarty Gleizner.
  W starszej kategorii wiekowej wystąpiło 15 gimnazjalistów i licealistów. Dwóch z nich zakończyło rywalizację z 13 zwycięstwami na koncie. Ostatecznie pierwszą lokatę zajął Mateusz Kilich dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku z Bartkiem Chmielowcem. Trzecie miejsce zajął Damian Fergon, czwarte - Daniel Kukuła, piąte - Marcin Rekowski, a szóste Krzysztof Zaradny.
  Po zakończeniu rywalizacji najlepsi otrzymali nagrody.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)