Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. Wystawa z kwiatami

  Autor: Iza Kraszewska

  2005-11-02, Aktualizacja: 2005-11-02 10:10

  W sali Tczewskiego Domu Kultury odbyła się wystawa zatytułowana "Okno na świat". - Jest to już czwarta edycja wystaw z cyklu "Kwiatowe nowości" - powiedziała Gabriela Brządkowska, kierownik Środowiskowego Domu ...

  W sali Tczewskiego Domu Kultury odbyła się wystawa zatytułowana "Okno na świat".
  - Jest to już czwarta edycja wystaw z cyklu "Kwiatowe nowości" - powiedziała Gabriela Brządkowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie. - W tym roku prace wystawili podopieczni trzynastu ośrodków wsparcia, między innymi z środowiskowych domów samopomocy, z warsztatów terapii zajęciowej, z domów pomocy czy domu dziecka.


  Wystawa zorganizowana została w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego oraz z okazji 9-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy. Przygotowanie wszystkich prac trwało około miesiąca.
  - Głównym celem wystawy jest zintegrowanie jej uczestników, otwarcie na drugiego człowieka oraz poszanowanie jego godności - dodała Gabriela Brządkowska.
  Czym dla uczestników wystawy jest okno na świat? O tym podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy pisali na małych karteczkach przyczepionych do okna. "Oknem na świat są oczy naszej duszy", "Okno na świat to miłość, bez której nie sposób żyć", "Oknem na świat jest uśmiech, który otwiera drogę do serca" - to jedne z wielu tekstów, jakie pojawiły się na kartkach.
  Prace prezentowane na wystawie przedstawiały różną tematykę. Były obrazy, wycinanki, figury zrobione z papieru czy drzewa. Podopieczni w swoich dziełach pokazali co czują. Można było zobaczyć jak według nich wygląda Tczew i jego zakątki. Najważniejsze jednak były kwiaty, wielobarwne zrobione z papieru czy namalowane farbami. Wystawę można było podziwiać w wspaniałej atmosferze przy akompaniamencie skrzypiec i pianina.
  Głównym organizatorem wystawy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie działający w strukturze MOPS pod przewodnictwem Julity Jakubowskiej.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)