Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. Wampiry w bibliotece dziecięcej

  Autor: Iza Kraszewska

  2005-10-31, Aktualizacja: 2005-10-30 14:42

  Święto Halloween z każdym rokiem zdobywa większą rzeszę zwolenników w Polsce. W jednej z tczewskich bibliotek od kilku dni czytelników przy wejściu wita przeurocza czarownica, która za pomocą kurzej łapki wprowadza ...

  Święto Halloween z każdym rokiem zdobywa większą rzeszę zwolenników w Polsce. W jednej z tczewskich bibliotek od kilku dni czytelników przy wejściu wita przeurocza czarownica, która za pomocą kurzej łapki wprowadza magiczny nastrój. Można się z nią spotkać jeszcze 31 października.


  - Do poniedziałku czekamy na czytelników z specjalną ofertą książkową i w odmienionym wnętrzu - mówi Magdalena Rajewska z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży na ul. Wyzwolenia 1. - Postanowiliśmy na kilka dni zamienić czytelnię w świat magii.
  Jest tu więc specjalnie przygotowana gazetka i ponad 40 książek o duchach, wampirach czy czarownicach. Z okazji Halloween zmieniono też wystrój biblioteki. Pod sufitem zawisły miotły, które jak wiadomo kojarzą się z czarownicami. Mamy też dynie, kurze łapki i inne magiczne przedmioty.
  - Ludzie, którzy przychodzą są bardzo zaskoczeni tym co widzą, ale wychodzą od nas z roześmianą buzią - mówi Magdalena Rajewska. - Nikt nie musi obawiać się naszej magii, podobno czarujemy tylko uśmiechem, tak powiedział jeden z czytelników odwiedzających bibliotekę.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)