Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. W Turnieju Tańca Towarzyskiego para za parą... po medale

  Autor: Krystyna Paszkowska

  2005-10-30, Aktualizacja: 2005-10-26 19:07

  Ponad 140 par z różnych zakątków Polski rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa. Tylu kandydatów do tytułów jeszcze nie było. Tytułowe nagrody pojechały "w Polskę".

  Ponad 140 par z różnych zakątków Polski rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa. Tylu kandydatów do tytułów jeszcze nie było. Tytułowe nagrody pojechały "w Polskę". W tańcach standardowych wygrali Dorota i Michał Jedynak z Jantara Elbląg , zaś w latynoamerykańskich złoty laur wywalczyła para z klubu Gracja w Iławie - Klaudia Adamska i Mateusz Zakrzewski.


  Wśród uczestników nie zabrakło par z Kociewia. Po raz pierwszy o prym rywalizowali tancerze z dwóch tczewskich placówek - ze Szkoły Tańca Latin Step i Studia Tańca Towarzyskiego Piotra Popielarczyka oraz Klubu Tańca Towarzyskiego Impuls ze Starogardu Gdańskiego.
  Powody do radości mieli i jedni, i drudzy.
  - Najbardziej lubimy tańce latynoamerykańskie - przyznał się nam Adam Sturgulewski. - Samba, czy cha-cha pozwalają się wyżyć w tańcu.
  - Jestem bardzo zadowolony z występu moich par - mówi Piotr Popielarczyk - Na sześć startujących cztery znalazły się na miejscach medalowych. Najmłodsza para (Agata Trocha i Maciej Michałowski) stanęła na najwyższym podium. Srebro wytańczyła para w kategorii 12-13 lat Aleksandra Płaza i Filip Kuncewicz, zaś brąz Paula Padykuła i Adam Sturgulewski w tej samej kategorii oraz Agata Tukalska i Sebastian Laniecki w kombinacji w kategorii powyżej 15 lat, w klasie "D". To dobry wynik.
  Gospodarze imprezy czyli Szkoła Latin Step, działająca przy Tczewskim Centrum Kultury również mogli poszczycić się złotym medalem. Zdobyli go w klasie E w kategorii wiekowej 12-13 lat - Paula Czajkowska i Karol Stojałowski. Tańczą ze sobą od trzech lat, jednak Karol naukę tańca rozpoczął już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Ich występ bardzo przeżywali rodzice.
  - To zawsze jest ogromny niepokój, ale potem są już tylko powody do radości - mówi Celina Stojałowska, mama Karola. - Karol ma już na swoim koncie 13 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)