Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. Ponad 350 miłośników tańca szlifuje kroki na parkiecie

  Autor: Krystyna Paszkowska

  2005-10-27, Aktualizacja: 2005-10-26 18:11

  Chociaż pierwsze nabory chętnych do zgłębiana tajników tańca odbyły się dopiero we wrześniu tego roku, to już Studio Tańca Piotra Popielarczyka skupia ponad 350 osób w różnym wieku. Najmłodsi mają po zaledwie 4 lata.

  Chociaż pierwsze nabory chętnych do zgłębiana tajników tańca odbyły się dopiero we wrześniu tego roku, to już Studio Tańca Piotra Popielarczyka skupia ponad 350 osób w różnym wieku. Najmłodsi mają po zaledwie 4 lata. Nie brakuje jednak również osób po 35. roku życia. Każdy z nich w tańcu odnalazł radość życia. To, co już potrafią pokazali podczas ostatniego ogólnopolskiego turnieju tańca w Tczewie.


  Studio Tańca Piotra Popielarczyka działa na terenie trzech powiatów - malborskiego, gdańskiego i tczewskiego (w Lichnowach, Pszczółkach, Pelplinie i Tczewie). To druga w Tczewie szkoła tańca.
  - Szkoła realizuje program unijny w zakresie tańca - mówi Piotr Popielarczyk - Zajęcia obejmują nie tylko naukę tańca, ale szkoła dba również o szeroko rozumiany rozwój kultury. Nasza placówka zrzesza dwie grupy: tańca sportowego, gdzie pary przygotowują się do udziału w turniejach i reprezentacji miasta oraz tańca hobby. W tym drugim przypadku realizowany jest program taneczny bez nacisku na pokazy i prezentacje. To nauka tylko dla przyjemności.
  Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nie tylko w kierunku tańca, ale i z przygotowaniem pedagogicznym. Piotr Popielarczyk jest instruktorem sportu w tańcu sportowym - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Ma też wyższe wykształcenie pedagogiczne. W prowadzeniu szkoły pomaga mu żona Aleksandra.


  - Przez osiem lat byłem instruktorem tańca i choreografii w Tczewskim Centrum Kultury - mówi Piotr Popielarczyk. - Tam zdobyłem doświadczenie zawodowe. Obecnie Studio Tańca reprezentowane jest przez 16 par turniejowych dziecięcych, przez młodzieżowe oraz klasę senior hobby w wieku do i powyżej 35 roku życia. Zwłaszcza ci ostatni to prawdziwi miłośnicy tańca. Większość z nich pracuje, wieczorami trenują, a w weekendy godnie reprezentują miasta i Studio Tańca na turniejach zdobywając wysokie lokaty.
  Szkoła zarejestrowana jest w Federacji Tańca Sportowego. Od niedawna należy do Fundacji Domu Kultury. Założyciel ST w listopadzie tego roku uzyska uprawnienia sędziowskie. Jak mówi, praca daje mu ogromną radość i satysfakcję. W Tczewie prowadzi również zajęcia w przedszkolach - w "Krasnoludkach" i "Czwóreczce".
  - To zajęcia rytmiki oraz tańca towarzyskiego - mówi Piotr Popielarczyk. - W 2006 roku Tczew będzie miał po raz pierwszy swoją reprezentację na Mistrzostwach Przedszkolaków, jakie tradycyjnie w maju odbędą się w Trójmieście.


  Piotr Popielarczyk

  Studio Tańca


  - Zajęcia w Tczewie prowadzimy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie oraz w Szkole Podstawowej nr 5. Osoby chętne do nauki tańca mogą się kontaktować telefonicznie pod numerami 0508 054-526 lub (058) 531-66-43. Nasze propozycje to: taniec towarzyski sportowy, disco dance dla dzieci, kursy tańca dla dorosłych, taniec dla dzieci, hobby dance dla dorosłych oraz indywidualne lekcje tańca dla nowożeńców i nie tylko.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)