Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. Mistrzostwa bezdomnych

  Autor: (józ), (Iza)

  2005-10-28, Aktualizacja: 2005-10-26 18:49

  Od 18 do 20 listopada odbędą się w Tczewie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla Bezdomnych. Organizatorem jest Caritas Diecezji Pelplińskiej i Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

  Od 18 do 20 listopada odbędą się w Tczewie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla Bezdomnych. Organizatorem jest Caritas Diecezji Pelplińskiej i Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.
  W Tczewie pojawią się drużyny między innymi: z Holandii, Niemiec, Danii, Polski, Norwegii, Czech i Rosji. Każda z nich liczyć będzie 8 zawodników, w tym 3 rezerwowych. Z nimi przyjadą też kibice z poszczególnych państw. Zapowiada się świetna impreza piłkarska. Zawody zaplanowano w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie.


  - Drużyny walczyć będą o puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział ks. Dariusz Leman, organizator zawodów. - On także ufundował komplet koszulek sportowych reprezentacji Polski.
  W trakcie zawodów prowadzona będzie loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie dla bezdomnych.
  Zmagania rozpoczną się meczem reprezentacji Tczewa kontra VIPy. W pierwszej drużynie zagra ks. Dariusz Leman. Nie chciał nam wyjawić kogo poprosi z tczewskich piłkarzy do drużyny. W drugim zespole ma zagrać dwóch piłkarzy z reprezentacji Polski. Wspomina się też o udziale Dariusza Michalczewskiego i czołowych strongmanów. Prowadzone są także rozmowy z Robertem Korzeniowskim. Na mistrzostwa przyjadą także przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. O imprezie w Tczewie informowano już w telewizji niemieckiej.


  • Czy potrzeba mieszkań socjalnych?  • Ryszard Gabski

  Tczew


  - To dobry pomysł, aby w Tczewie powstały lokale socjalne. Ludzie nie mają gdzie mieszkać, a jak już coś znajdą, to okazuje się, że czynsze nie są na ich kieszeń. Budynki, które należały kiedyś do kolei idealnie nadają się na mieszkania socjalne. Są duże i pewnie dzięki nim wiele rodzin znalazłoby w końcu dach nad głową. Stanie się tak dopiero, gdy czynsze nie będą zbyt wygórowane.


  • Zygmunt Alfred

  Tczew


  - W Tczewie powinno powstać jak najwięcej nowych mieszkań. Pomysł na adaptację budynków kolejowych przez miasto i stworzenie lokali socjalnych jest bardzo dobry. Ludzie tylko na tym skorzystają. Nie każdego w dzisiejszych czasach stać na budowę domu, wynajęcie czy wykupienie mieszkania. Stawki czynszu są zbyt wysokie i nieodpowiednie do naszych zarobków.


  • Mirosław Ciepielewski

  Tczew


  - Oczywiście, że tworzenie mieszkań socjalnych jest dobrym pomysłem. Obecnie w Tczewie jest to chyba jedyna metoda, dzięki której ludzie otrzymają mieszkania, na które nie byłoby ich nigdy stać. Od kiedy pamiętam to w Polsce zawsze był problem z mieszkaniami. Mam tylko nadzieję, że czynsze w tych budynkach nie będą zbyt wysokie jak na innych tczewskich osiedlach.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)