Wybierz region

Wybierz miasto

  Malenin. Śmiertelny wypadek

  Autor: (kap)

  2005-10-29, Aktualizacja: 2005-10-28 17:43

  Tragicznie zakończył się wypadek, do którego doszło w czwartek wieczorem (27 października) w Maleninie w gminie Tczew. Zginął 26-letni mieszkaniec Tczewa.

  Tragicznie zakończył się wypadek, do którego doszło w czwartek wieczorem (27 października) w Maleninie w gminie Tczew. Zginął 26-letni mieszkaniec Tczewa. 20-letni pasażer z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Tczewie.


  Do tragedii doszło tuż przed godz. 19. Kierujący oplem calibrą 26-letni tczewianin jadąc ul. Długą na skrzyżowaniu z drogą na Dąbrówkę nie dostosował się do znaku STOP. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń na skutek nadmiernej prędkości skręcając w prawo uderzył samochodem w skarpę po przeciwnej stronie skrzyżowania. Opel przewrócił się na dach. Kierujący zginął na miejscu. Jeden z pasażerów samodzielnie wyszedł z auta. Drugiemu potrzebna była pomoc medyczna w szpitalu.
  Na ratunek pospieszyła i ekipa pogotowia ratunkowego i strażacy. Akcją kierował mł. asp. Ireneusz Stawicki z tczewskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. W działaniach uczestniczyli strażacy zawodowi z Tczewa oraz ochotnicy z Miłobądza. Aby wydostać z auta ciało kierowcy trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu.

  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)