Wybierz region

Wybierz miasto

  Lechia dostanie milion od Energi

  Autor: naszemiasto@naszemiasto.pl

  2007-06-01, Aktualizacja: 2008-05-16 16:34 źródło: Naszemiasto.pl

  Koncern Energetyczny ENERGA został sponsorem głównym Klubu Piłki Nożnej Lechia Gdańsk. - Najlepsi są po prostu skazani na siebie - skomentował decyzję Zarządu i Rady Nadzorczej ENERGI prezes klubu Maciej Turnowiecki.

  Koncern Energetyczny ENERGA został sponsorem głównym Klubu Piłki Nożnej Lechia Gdańsk. - Najlepsi są po prostu skazani na siebie - skomentował decyzję Zarządu i Rady Nadzorczej ENERGI prezes klubu Maciej Turnowiecki.

  1 czerwca 2007 r. Rada Nadzorcza KE ENERGA podjęła decyzję o sponsorowaniu Klubu Piłki Nożnej Lechia Gdańsk w sezonie 2006/07. Na ten cel spółka przeznaczy 1 mln zł.

  - Tym samym odpowiedzieliśmy pozytywnie na wniosek klubu, który już od jakiegoś czasu poszukiwał wsparcia swojej działalności - powiedziała prezes KE ENERGA Barbara Klimiuk. - Mamy świadomość, że inne, znakomite zresztą firmy odmówiły klubowi. Na razie jest to współpraca na najbliższy sezon, ale być może i na kolejne. Chcemy najpierw poznać się jako partnerzy. ENERGA jako sponsor tytularny kilku innych znakomitych drużyn posiada wypracowany i dobrze funkcjonujący model takiej współpracy. Wierzę, że klub i jego wierni kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki i przekazywać pozytywną energię.

  Prezes Klimiuk podkreśliła też ważną rolę, jaką klub pełni w edukacji sportowej dzieci i młodzieży, co jest zgodne z misją spółki, która część zysku przeznacza na rozwój sportu zarówno wyczynowego, jak i amatorskiego.

  - Kiedy na stronie internetowej ENERGI przeczytałem, że firma zapewnia komfort życia i pracy pomyślałem, że teraz zarówno zawodnicy Lechii, jak i kibice klubu będą działać w komfortowych warunkach - nie krył zadowolenia prezes Klubu Lechia Gdańsk Maciej Turnowiecki. - Dzięki zabiegom posła Kurskiego i przychylności władz ENERGI udało się szczęśliwie sfinalizować nasze starania o sponsora, a tym samym o przyszłość klubu.

  Poseł Kurski pogratulował władzom ENERGI decyzji biznesowej: - Jako wiceprzewodniczący sejmowej komisji Skarbu Państwa chcę podkreślić, że czekająca nas już od 1 lipca liberalizacja rynku energii w naturalny sposób wymusza konkurencję z innymi firmami z tego sektora i walkę o utrzymanie dotychczasowego klienta. Zainwestowanie w ukochany klub gdańszczan i wielu Pomorzan jest dobrą inwestycją biznesową, która zatrzyma przy ENERDZE klientów i zahamuje na tym terenie ekspansję innych, zachodnich firm.

  Przewodniczący Rady Nadzorczej KE ENERGA Andrzej Jaworski poinformował jednocześnie, że Rada podjęła decyzję o sponsorowaniu w kolejnym sezonie dotychczasowych tytularnych drużyn: ENERGI Czarnych Słupsk, ENERGI Gedanii Gdańsk i ENERGI Stoczniowca Gdańsk.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)