Wybierz region

Wybierz miasto

  Królów Las. Zaczadziły się prosiaki

  Autor: (kap)

  2005-11-03, Aktualizacja: 2005-11-02 18:26

  Około 60 tys. zł strat to tylko wstępne szacunki szkód, jakie w Dzień Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowych wyrządził pożar w jednym z prywatnych gospodarstw w Królów Lesie, w gminie Morzeszczyn.

  Około 60 tys. zł strat to tylko wstępne szacunki szkód, jakie w Dzień Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowych wyrządził pożar w jednym z prywatnych gospodarstw w Królów Lesie, w gminie Morzeszczyn. W pożarze, jaki strawił budynek gospodarczy jego właściciele stracili około 70 prosiaków.


  O pożarze stodoły tczewską straż pożarną powiadomiła policja. Kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, budynek gospodarczy, który pełnił funkcję chlewni stał już w ogniu. Wewnątrz murowanej chlewni znajdowało się około 140 prosiąt.
  - Ogniem objęty był murowany budynek gospodarczy - mówi Jacek Czerwiński, komendant miejsko-gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. - Konstrukcja dachu była metalowo-drewniania. Na poddaszu była słoma. To dlatego wewnątrz budynku było tak silne zadymienie. W połączeniu z wysoką temperaturą skutki dla znajdujących się w chlewni prosiąt były tragiczne.
  Pokryty eternitem dach "strzelał" z przegrzania. Strażacy mieli nie lada problem z wyprowadzeniem zwierząt. "Winne" były zagrody dla prosiąt. Mimo to udało się wyprowadzić większość z nich. W środku pozostało może 20 sztuk. Niestety, spora część, tych które wyprowadzono i tak padła.
  W akcji uczestniczyło 7 zastępów OSP z Gniewa, Morzeszczyna, Nowej Cerkwi i Pelplina. Ostatnia jednostka wróciła do remizy po ponad trzech godzinach.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)