Wybierz region

Wybierz miasto

  II Tczewski Konkurs Twórczości i... Wolna Grupa Bukowina

  Autor: Krystyna Paszkowska

  2005-10-29, Aktualizacja: 2005-10-28 17:48

  Przyszły weekend (4-5 listopada) to okazja do zaprezentowania się dla młodych twórców -wykonawców. Wówczas to chętni będą rywalizować w II Tczewskim Konkursie Twórczości.

  Przyszły weekend (4-5 listopada) to okazja do zaprezentowania się dla młodych twórców -wykonawców. Wówczas to chętni będą rywalizować w II Tczewskim Konkursie Twórczości. Jego organizatorem jest Tczewskie Centrum Kultury, a pomysłodawczynią Wiesława Quella, dyrektor tej placówki.
  - Festiwal ma nie tylko propagować twórczość znanych artystów, ale i prowokować młodych twórców do aktywności artystycznej - mówi Wiesława Quella, dyrektor TCK. - Młodzi artyści rywalizować będą w dwóch "kategoriach": konkurs na twórczość własną oraz na interpretację muzyczną polskich utworów poetyckich.


  W tym roku ozdobą festiwalu będzie występ zespołu Wolna Grupa Bukowina. Jak napisał publicysta Paweł Szeromski, w piosenkach tego zespołu można "...znaleźć powietrze, otwartą przestrzeń, przyjaźń - słowem to za czym tęsknisz w wielkomiejskim zgiełku, zajęty codziennymi sprawami, możesz znaleźć klucz do "Krainy Łagodności"."
  Cena biletu na koncert zespołu 10 zł. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami: 531-07-07 lub 531-04-64, lub w Internecie - www.tck.tczew.pl
  W ubiegłym roku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Członkowie kabaretu Pomimochodem z Lublina tak rozgrzali widownię, że co rusz wybuchały salwy śmiechu. Ciepło przyjęto prezentujący własną twórczość zespół Przed Czy Po z Poznania. I nie było w tym nic dziwnego. Zaintrygowało już samo instrumentarium: guzikówka, conga (instrumenty perkusyjne), gitara. Ogromnym atutem zespołu była też wokalistka - Julia Mikołajczak. Na taki odbiór zespół mocno pracował. Istnieli wówczas zaledwie od kilku miesięcy, ale zaprocentowało solidne wykształcenie muzyczne. Ta sama grupa zbierała laury w Listobraniu, podczas Festiwalu Łagodne Spotkania Muzyczne "Muzyka i Środowisko" a zwieńczeniem jego starań było drugie miejsce, jakie zajął podczas 41. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)