Wybierz region

Wybierz miasto

  Gmina Tczew. To skandal!

  Autor: Anna Adamczyk

  2005-10-27, Aktualizacja: 2005-10-26 17:57

  Zamknięcie znienacka drogi ze Stanisławia w kierunku Małżewka jest kolejnym dowodem zupełnego braku przepływu informacji w powiecie tczewskim. Podobnie było z zamknięciem drogi na pl.

  Zamknięcie znienacka drogi ze Stanisławia w kierunku Małżewka jest kolejnym dowodem zupełnego braku przepływu informacji w powiecie tczewskim. Podobnie było z zamknięciem drogi na pl. Piłsudskiego w Tczewie, gdzie powstaje rondo.
  - To skandal, co się tu wyrabia - tak oceniają zaistniałą sytuację mieszkańcy gm. Tczew.
  Droga do Małżewka jest nieprzejezdna od trzech dni. Rozpoczęły się tam prace związane z budową autostrady A1. O jej zamknięciu nie został powiadomiony nawet wójt gminy Tczew.


  - Znaki informujące o objeździe zostały ustawione wcześniej - przyznaje Roman Rezmerowski, wójt gm. Tczew. - Nikt jednak nie podał informacji, kiedy ta droga zostanie zamknięta. Nie rozumiem jak można tak traktować ludzi? Nasz autobus, który wozi dzieci do i ze szkoły musiał też zawrócić. Przecież o takich sprawach musimy wiedzieć wcześniej.
  - Wizja w terenie była w miniony piątek i wydawało mi się, że wszyscy o tych zmianach byli informowani - mówi wicestarosta Mariusz Wiórek. - Jeśli tak nie jest, to wyjaśnię dlaczego gmina i mieszkańcy nic nie wiedzieli o zamknięciu drogi.
  Po chwili do redakcji zadzwoniła Brygida Zacholla, naczelnik Wydziału Komunikacji w tczewskim starostwie. - Do starosty należy tylko zatwierdzenie zmiany organizacji ruchu - tłumaczyła pani naczelnik. - Nie jest możliwe, żeby wszystkich po kolei powiadamiać. To jest obowiązek wykonawcy prac - firmy Skanska. Poza tym w piątek była wizja lokalna i jeśli pan wójt nie wysłał na nią swojego pracownika, to ja za to nie odpowiadam.
  - Nie otrzymaliśmy żadnej informacji na temat piątkowej wizji w związku z tym nikt tam od nas nie był - ripostuje Roman Rezmerowski.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)