Wybierz region

Wybierz miasto

  Gmina Gniew. Nowe połączenia autobusowe

  Autor: (kap)

  2005-10-27, Aktualizacja: 2005-10-26 19:12

  28 października, po raz pierwszy na nowe trasy wyruszają autobusy prywatnego przewoźnika Tomasza Latochy. Na ich uruchomienie czekali przede wszystkim mieszkańcy gminy Gniew.

  28 października, po raz pierwszy na nowe trasy wyruszają autobusy prywatnego przewoźnika Tomasza Latochy. Na ich uruchomienie czekali przede wszystkim mieszkańcy gminy Gniew.
  W "Dzienniku Tczewskim" z tego dnia zainteresowani znajdą rozkład jazdy na nowo uruchamiane linie autobusowe na trasach Tczew - Gniew - Opalenie i Tczew - Gniew - Kolonia Ostrowicka.


  Mieszkańcy gminy Gniew, zwłaszcza Opalenia i Kolonii Ostrowickiej oraz innych wsi leżących na trasie nowej linii autobusowej z Tczewa przez Gniew do tych miejscowości skutecznie zawalczyli o potrzebne połączenia. Ostry sprzeciw pojawił się, kiedy Starostwo Powiatowe w Tczewie odmówiło wydania Tomaszowi Latosze pozwolenia na dwie "nowe" linie opierając się na analizie przygotowanej przez gdański oddział Polskiej Izby Gospodarczej Transportu w Warszawie. Zorganizowano dwa spotkania poświęcone problemom komunikacyjnym mieszkańców Opalenia i Kolonii Ostrowickiej oraz okolicznych miejscowości. Wzięli w nich udział: przedstawiciele tczewskiego oddziału PPKS, starostwa i gminy oraz prywatny przewoźnik. Początkowe "pyskówki" zamieniły się w konkretne rozmowy. Dobrą wolę wyraził zarówno Bogdan Radziszewski z PIGT w Gdańsku, jak i Mariusz Wiórek, wicestarosta tczewski. Do porozumienia doszli przewoźnicy. PPKS nie wyraził sprzeciwu na nowe połączenia wykonywane przez Latochę. Ten zaś obiecał, że nie będzie oponował, kiedy z podobnym wnioskiem do starostwa zwróci się PPKS.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)