Wybierz region

Wybierz miasto

  Czarodziejska różdżka. Po pierwsze szkoła

  Autor: (kap)

  2005-10-30, Aktualizacja: 2005-10-26 19:14

  Wybrała się pani na ryby. Czeka godzinę, drugą, trzecią i... nic. Wreszcie spławik się zanurza i z wody wyciąga pani rybę, może szczupaka - myśli pani nawijając na kołowrotek żyłkę, a tu na haczyku pojawia się złota ...

  Wybrała się pani na ryby. Czeka godzinę, drugą, trzecią i... nic. Wreszcie spławik się zanurza i z wody wyciąga pani rybę, może szczupaka - myśli pani nawijając na kołowrotek żyłkę, a tu na haczyku pojawia się złota rybka i mówi: spełnię twoje trzy życzenia tylko mnie wypuść. Jakie byłyby to życzenia - pytamy Marię Czapiewską, dyr. Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie.


  - Pierwszym życzeniem byłoby na pewno zwiększenie środków finansowych na szkołę - mówi pani Maria. - Mogłabym wówczas należycie wynagradzać pracę nauczycieli, a także jeszcze bardziej rozszerzyć gamę zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów. Zależy mi na stałym rozwoju kulturalnym. Drugim życzeniem byłby gabinet stomatologiczny w naszej placówce. Mamy około 730 uczniów i ważne dla mnie jest, aby wszystkie na co dzień były objęte opieką stomatologiczną. Przez 7 laty próbowaliśmy reaktywować szkolny gabinet, ale bez efektu. Pozostało mi jeszcze jedno życzenie... Oczywiście byłby to kapitalny remont szkoły, z kompleksową wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, z dociepleniem obiektu. W ramach tego życzenia doposażyłabym oczywiście naszą szkolną kuchnię, aby spełniała wszystkie wymogi.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)